Dwie filiżanki kawy dziennie mogą zwiększać ryzyko przedwczesnej śmierci u niektórych ludzi

Kategorie: 

Źródło: tg

Najnowsze badanie wykazało, że dla osób z wysokim ciśnieniem krwi picie dwóch lub więcej filiżanek dziennie może poważnie zwiększyć ryzyko śmierci.

 

W badaniu wzięło udział ponad 18 570 japońskich uczestników, tj. ponad 6570 mężczyzn i 12 tys. kobiet — wszyscy w wieku od 40 do 79 lat. W trakcie badania każda osoba była badana i odpowiadała na pytania zawarte w specjalnym kwestionariuszu.

 

Uczestników obserwowano przez 19 lat. W tym czasie 842 uczestników zmarło z przyczyn związanych z chorobami układu krążenia. Analiza wykazała, że w przypadku osób z wysokim ciśnieniem krwi wypicie dwóch lub więcej filiżanek kawy podwoiło ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Takie badania są de facto

Takie badania są de facto niewiele warte... To są takie oczywiste oczywistości...
Wiadomo bowiem od dawna (choć z drugiej strony wielu głupio-mądrych wciąż zdaje się o tym nie mieć pojęcia), że tą planetą i wszystkim co na niej żyje rządzi jedna i stara jak ona sama zasada: NIC W NADMIARZE! Dotyczy ona dosłownie wszystkiego co stworzyła Matka Natura... Kawy, cukrów, alkoholi, soli, wody, witamin, minerałów, określonego gatunku roślin i zwierząt na danym terenie, CO2 w atmosferze...  WSZYSTKIEGO! Każda odchyłka od normy którą ustaliła Matka Natura, zawsze powoduje mniejsze lub większe negatywne konsekwencje.

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Hannto

Cóż jak zwykle brak

Cóż jak zwykle brak odnośników do konkretnego badania więc nie można nawet zweryfikować prawdziwości opisanych tu rzeczy. Możliwe w końcu że chodziło o ludzi z podwyższonym ciśnieniem z jakichś konkretnych powodów lub brane były pod uwagę jakieś inne zmienne. Rzetelność tego portalu coraz bardziej spada i przypomina legendy miejskie niż fakty.

Portret użytkownika ARTUR

Albo jestem z osób

Albo jestem z osób wymykających się statystyce albo to są pierdoły z " mchu i paproci " . Wypijam ok. 6 szklanek 250 ml kawy dziennie a przed snem robię sobie herbatę z 1 czubatej łyżeczki sypanej na szklankę , na dodatek mam niskie ciśnienie i niski puls więc bez tych specyfików zapewne dawno bym już nie żył Smile , jeśli do tego dorzucimy oczywiście po 2 łyżeczki cukru na szklankę , tytoń palony bez filtra itd. to niektórzy mogą pomyśleć że piszę zza grobu Smile

Portret użytkownika spokoluz

Organizm sam dobrze wie czego

Organizm sam dobrze wie czego potrzebuje i sie tego domaga dlatego często mamy na coś ochotę ( wypic lub zjeść ) ale nie wiemy co chcemy i tak zjadasz to , tamto , popijasz tym czy tamtym i ...... organizm otrzymał to czego się domagał .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika r.abin

Toż to proste - jak drut. Na

Toż to proste - jak drut. Na nadcisnienie, kawa - nie pomaga, a co innego, jak się ma - podciśnienie (np 60-100). To pewnie byli naukowcy, emigranci z CCCP. Wcześniej odkryli, że świnie - najlepiej rosną, jak mają dużo żarcia, sucho i ściółkę. Taka dola naukowca - musi coś pisać.

Skomentuj