Dwie asteroidy w ciągu 40 minut o włos minęły Ziemię!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ciągu kilku ostatnich dni na całym świecie dochodzi do obserwacji licznych kul ognia spadających z nieba. Najbardziej niepokoi jednak rosnąca liczba asteroid, o których nie mieliśmy pojęcia, a które przelatują o włos od naszej planety!

 

Asteroida 2017 WA14 przeleciała ekstremalnie blisko Ziemi 21 listopada. Znalazła się wtedy w odległości zaledwie 94 tysięcy km od powierzchni naszej planety. To zaledwie 0,25 odległości księżycowej!

 

Jakby tego było mało potem okazało się, że zaledwie 36 minut wcześniej, przeleciała kolejna asteroida, 2017 WW1. Znalazła się ona 142 tysiące kilometrów od naszej planety, czyli około 0,37 średniego dystansu do Księżyca. To niezwykłe, że dwie znane asteroidy przelatują w odległości mniejszej niż 200 tysięcy km i to w ciągu zaledwie 40 minut!

Asteroida 2017 WA14 należy do grupy planetoid Apollo. Po raz pierwszy zaobserwowano ją w Catalina Sky Survey dopiero 22 listopada 2017 roku, czyli dzień po przelocie. Jej średnica jest szacowana na 8 do 19 metrów. Z obserwacji astronomicznych wynika, że przeleciała z prędkością 16,39 km/s. Obiekt znany jako 2017 WA14 jest 51 znaną asteroidą, która dotarła do Ziemi w tym roku w odległości mniejszej niż księżycowa i piąta tego miesiąca.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ąę

admin nie siej paniki takimi

admin nie siej paniki takimi tytułami- " O WŁOS..."  Te rozmaite ciała niebieskie latają od dawna w (a właściwie od zawsze) i oczywiście nieraz trafiają.Nie miał bym nic przeciwko temu aby jakaś średnia kometka trafiła w PKiN w mieście stołecznym np. 24 grudnia. Wesołych Świąt !

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Nie trafi. Już szatan się

Nie trafi. Już szatan się zatroszcy o to piekło na ziemi. Wtedy zagłada nastąpiła by za szybko, a im zależy na tym bysmy umierali w cierpieniu i mękach. Bo tym się żywią. Więc meteoryt spaść nie może.

Portret użytkownika żulo

Ekstremalnie blisko. Nie

Ekstremalnie blisko. Nie bawmy się w pudelka. To było bardzo blisko. Ekstremalnie blisko to jakieś 40 tys. km i mniej gdzie zaczynają się satelity.

Natomiast czy to jest niezwykłe? Trudno stwierdzić. Dzisiaj każdy ma apart foto w komórce, zawsze przy sobie. Kamer są miliony. Więc i zdjęć jest więcej. Podobnie wygląda sprawa z namierzaniem tego gruzu.

Ja dopiero uwierzę w zagrożenie od komet kiedy większe kawałki faktycznie zaczną przelatywać ekstremalnie blisko.

Portret użytkownika Kimbur

Żadna to niezwykłość; po

Żadna to niezwykłość; po prostu efekt umiejętnego odszukiwania (choć zbyt późnego w stosunku do potrzeb). Poza tym to oznaka, że Nibiru coraz bliżej i zaczyna mącić w Układzie Słonecznym coraz bardziej. W końcu coś nam na Ziemię spadnie większego.

Skomentuj