Dwa silne wstrząsy sejsmiczne w Grecji w ciągu zaledwie 24 godzin

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj oczy całego świata były zwróconę w stronę wydarzeń na Pacyfiku gdzie doszło do trzech potężnych wstrząsów i tsunami. W międzyczasie duża aktywność sejsmiczna wystąpiła również w Europie. Chodzi o Grecję, która w ciągu niespełna 24 godzin doświadczyła aż dwóch niebezpiecznych trzęsień ziemi o sile powyżej 6 stopni w skali Richtera.

 

Zarówno trzęsienie ziemi w środę 3 marca jak i to, do którego doszło wczoraj, osiągnęły siłę 6,3 stopni w skali Richtera i były mocno odczuwalne na rozległym obszarze. Oba wstrząsy były stosunkowo płytkie bo ich głębokość wynosiła zaledwie 10 km pod powierzchnią ziemi. W przypadku obu tych wstrząsów epicentrum było w bardzo podobnym miejscu, w okolicy miasta Larissa.

Sytuacja w Grecji rozwija się zatem w bardzo dynamiczny sposób. Zniszczenia po potężnym trzęsieniu ze środy, wciąż nie zostały jeszcze do końca oszacowane, a kolejne wstrząsy pogarszają tylko sytuację powodując jeszcze więcej uszkodzeń infrastruktury i budynków.

 

Sejsmolodzy z Grecji zgłaszają stale nowe wstrząsy, które wystepują niemal co kilkanaście minut. Doniesienia z mediów społecznościowych, wskazują na to, iż pojawiające się wstrząsy wtórne nie ustaną w najbliższym czasie, a kolejne przypadki aktywności sejsmicznej są zgłaszane niemal w całej Grecji. Nie wiadomo czy nastąpił już wstrząs główny czy też należy się spodziewać trzeciego jeszcze silniejszego trzęsienia.

Warto zauważyć, że na świecie następuje obecnie okres znaczącego wzrostu aktywności sejsmicznej i wulkanicznej.  Zjawiska na Półwyspie Peloponeskim, zbiegają się w czasie z podobnym wzrostem obserwowanym na Islandii, gdzie doszło do 15 tysięcy wstrząsów w ciągu tygodnia, czy też w obrębie Oceanu Spokojnego, gdzie wczoraj wystąpiły aż trzy potężne wstrząsy w 5 godzin, z których najsilniejszy osiągnął siłę aż 8,1 stopni. Takie bezprecedensowe nagromadzenie wstrząsów sejsmicznych, bez wątpienia ma prawo budzić niepokój, bo można się spodziewać wszystkiego - zarówno wzrostu jak i spadku aktywności. Tajemnicą pozostaje też jakie czynniki spowodowały tak znaczące wzmożenie zjawisk sejsmicznych i wulkanicznych na świecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika S

Grubo. Od 1-2 miesięcy krążą

Grubo. Od 1-2 miesięcy krążą doniesienia o tym, że zwiększona ilość trzęsień ziemi na całym świecie nie jest wynikiem naturalnych zjawisk, ale są to skutki podziemnych wybuchów. Podobno Deep State przegrało, a ich tajne podziemne rzeźnie-fabryki adrenochromu zostały odkryte (pamiętacie niedawny wyciek na pendrive w Niemczech?). Wojsko uwalnia z nich dzieci, a potem wysadza te kompleksy. Ponieważ są one ogromne, zawalanie ich skutkuje odczuwalnymi wstrząsami na powierzchni. W artykule zaskoczył mnie fragment o głębokości wstrząsu. Te różne "foliarskie" przecieki mówią dokładnie o tym, że podziemne fabryki są na głębokościach 2, 5 i 10 km właśnie. W Europie podobno znajdują się głównie na terenach górskich, w Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Grecji właśnie. Zanim ktoś sie zaśmieje, że budowa w tajemnicy gigantycznych podziemnych miast jest niemożliwa, powiem tylko "Kompleks Riese" między Poznaniem i Wrocławiem. W Stanach też dziwne rzeczy się dzieją, rządowa część Waszyngtonu nadal jest ogrodzona i pilnowana przez wojsko. Ptaszki ćwierkają, że tam też odkryto katakumby, gdzie torturowano dzieci i ogromną sieć korytarzy, którymi je transportowano m.in. do Kapitolu. Nie dawałem temu za bardzo wiary, ale coraz więcej tych doniesień o dziwnych, niespodziewanych trzęsieniach. I w dodatku najczęściej mówi się o wstrząsach na 5 i 10 km głębokości. I aż człowiek zaczyna się zastanawiać "cholera, a może jednak?".

Portret użytkownika Max 1983

Ale tak na logike to wojsko

Ale tak na logike to wojsko na czyje zlecenie działa??Samo z siebie robi krucjatę??Jeśli ją robi to czy nie zamierza ukarać winnych??A jesli tak to czy już byśmy nie mieli masowych aresztowań i przejęcia kłamliwych mediów by nadawać nam odpowiednie komunikaty??Te uwalniane i torturowane dzieci co z nimi??Przecież jesli sa ich tysiące to nie da się tego ukryć, nie zamknie się im ust na zawsze, nie wszystkim .Zreszta po co niszczyć te podziemne kompleksy??Po pierwsze są żywym dowodem na to że robiono te straszne rzeczy i warto to pokazać opini publicznej, a dwa moga się przydać do bardzo wielu celów ,choćby ratowania ludzi przy jakiś katastrofach naturalnych.Bierzmy zresztą pod uwagę że wojsko działa na tkaiej zasadzie jak policja.Napuścili na nas tych zwykłych policjantów i tak nas ganiają za te maseczki.Wystarczy że dowódca coś powie i tysiące "mrówek"to wykonuje.Tak więc żadna wojskowa rewolucja nie nastapi bez odpowiedniej kadry dowodzącej.Wierzysz że najpotęzniejsi i najbogatsi ludzie świata ,skupiający w swoich rękach te wszystkie narzędzia władzy i manipulacji ,nagle zapomnieli o wojsku i dopuścili by na czele armii w poszczególnych krajach stali jacyś uczciwi i niezalezni wojskowi??Kto mianuje większośći krajów kadry dowodzące wojskiem??Politycy!!!To się kupy nie trzyma ,bo niby kto ma ten burdel rozwalić??

Powiem szczerze dla mnie to bajeczki na dobranoc dla dzieci.Może część z tego prawdą jest ,ale my od tej prawdy jestesmy daleko i wątpie by to co kraży po sieci pokrywało się z rzeczywistością choćby w 20%.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Arya

moga się przydać do bardzo

moga się przydać do bardzo wielu celów ,choćby ratowania ludzi przy jakiś katastrofach naturalnych

Dokładnie, pierwsze co mi przyszło do głowy, to że wysadzanie tych kompleksów jest po prostu głupie, bo mogą się przydać  jako schrony w przypadku katastrof.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Quark

Ale najgłupsza jest w tym ta

Ale najgłupsza jest w tym ta rzekoma głebokość owych baz .... 10 ~ 20 km pod ziemą ??? Jak już ktoś coś by chciał wybudować to wystarczyło by zejść 100 , góra 200 m w głąb. Tymbardziej , że w niektórych miejscach skorupa ziemska ma grubość zaledwie 10 km ! Czyli są to pierdoły wyssane z palca.

Portret użytkownika Ted

Niestety to jest mało

Niestety to jest mało prawdopodobne. Czytałem całość z tamtego linka.

Takie teorie, jako spiskowe, tajne i poufne informacje, są celowo puszczane w obieg. Chodzi o przejaskrawienie rzeczywistości, wytworzenie poczucia nierealności, fałszu, co powoduje potem odrzucenie, już tych prawdziwych i realnych informacji na dany temat.

Ludzie czytając takie informacje, wyłapują celowo wplecione niedorzeczności, przerywają czytanie, odrzucają to. Gdy pojawiają się już rzeczywiste doniesienia, mają często wyrobiony pogląd na dany temat i nawet nie czytają tych prawdziwych wiadomości. Chodzi po prostu o wytworzenie trwałego poglądu na temat wydarzeń, które są na pograniczu zrozumienia, że są ludzie na tej planecie, których realne działania nie mieszczą się w głowie innym ludziom. Rzeczy potworne i wołające o pomstę do nieba, działania ludzi których można nazwać najgorszymi demonami z niewyobrażalnych koszmarów. I to właśnie oni dbają o to, że gdy pojawią się przypadkowe wycieki na ich temat i tego co robią, nikt w to nie uwierzył.

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika S

Dlatego też ja również piszę,

Dlatego też ja również piszę, że raczej nie daję wiary takim doniesieniom. Po prostu tajne podziemne kompleksy to nie jest całkowita bajka, pedo-elity gdzieś ten adrenochrom produkować muszą, a takie miejsca byłyby bardzo dogodne dla zachowania tajemnicy, a informacje o wysadzaniu podziemnych fabryk są sprzed nagłej zwiększonej aktywności tektonicznej. To oczywiście może być gigantyczny fart, że dane się pokrywają (miejsca, głębokość wstrząsów itp.), ale wojna przeciwko Deep State jest faktem, więc temat tych dziwnych trzęsień ziemi wydaje się interesujący.

Portret użytkownika Ted

Podziemne fabryki do takich

Podziemne fabryki do takich celów, to mogą być już 5 metrów pod ziemią. Wystarczą piwnice.

Na wykopanie szybu na głębokość 10 kilometrów trzeba specjalnych maszyn. Wywózka ziemi z drążonego szybu i pomieszczeń podziemnych, dojazd ludzi, zjazd na dół itd itp. 

Tego się nie da zrobić w tajemnicy. A wykorzystanie nieczynnych już kopalań, też zostałoby zauważone. Realnie to mogły by być bazy wojskowe, prywatne posiadłości, czy wyspy. Bądźmy realistami.

I kwestia wysadzania tego wszystkiego - po co ? To już nie ma dla mnie sensu.

Takie teorie są właśnie dla zanegowania istnienia rzeczywistych działań, jak napisałem w poprzednim komentarzu.

Pozdrawiam  ;-)

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika axell69

Ptaszki ćwierkają   -"powiem

Ptaszki ćwierkają   -"powiem tylko "Kompleks Riese" między Poznaniem i Wrocławiem" - niestety ale  nie  ćwierkają  między Poznaniem a Wrocławiem, Kompleks Riese znajduje się w Górach  Sowich i był budowany przez Niemców  pod wodzą  Adolfa  w latach wojennych , nie ukończony   a to co zostało zbudowane    zostało   w większej części  zdetonowane  i zasypane , w każdym razie   wjazdy do tych podziemnych  ogromnych  budowli .  

Jest na pejsie  grupa pod nazwą "RIESE - Największa Tajemnica"   polecam  kazdemu kto ma  jeszcze konto na "tym " . i chęć   zapoznania   się z  głębszą  historią  tych  budowli , prowadzący   tej  grupy  jest bliski   rozwiązania  zagadek dotyczących   tego kompleksu oraz   też   wyjaśnienia  tego gdzie znajduje się  Bursztynowa Komnata . Można  tam wyczytać  że   pewna   osoba z południowych niemiec (Badenia Wirtembergia czyli popularnie u nas zwani Schwabe ) jest gotowa   zapłacić   za wiedzę   notatki i pamietniki  2,5 miliona  euro.

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac – pisarz, wolnomularz-mason.

Portret użytkownika S

Tak, masz rację. Oficjalnie

Tak, masz rację. Oficjalnie Riese zajmuje obszar w Górach Sowich, jest niedokończony i zapieczętowany. Oficjalnie. To nie jest mój "konik", więc wiem raczej tylko tyle, co gdzieś tam usłyszałem. Ale znam opinie "łowców skarbów i tajemnic nazistowskich", że Riese to zespół podziemnych kompleksów od Wrocławia po Poznań, połączonych tunelami, a Góry Sowie są ostatnim projektem, którego Naziści nie zdążyli dokończyć, bo przegrali wojnę. Natomiast miejsca pod Wrocławiem i Poznaniem są ukończone, odkryte po wojnie i trzymane w tajemnicy przed ludźmi. Słyszałem teorie, że kompleks nadal jest sprawny, był używany za komuny przez Ruskich i partyjniaków, i został przerobiony na schrony przeciwatomowe dla wierchuszki komunistycznej. O tym, że coś może być na rzeczy świadczą odtajnione dokumenty dotyczące celów ataków jądrowych z czasów Zimnej Wojny. Pierwszy atak w Europie miał być na Wrocław. Czemu akurat tam? Ale jak pisałem, tym się za bardzo nie interesuję, więc nie zamierzam się wymądrzać. W moim wcześniejszym komentarzu chodziło mi jedynie o to, że budowa w tajemnicy takich obiektów jest jak najbardziej realna.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.