Dwa silne trzęsienia ziemi we wschodniej Japonii, brak ostrzeżeń o tsunami

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012jwiy

Od czasu ujawnienia, że Fukushima a zwłaszcza basen numer 4 na zużyte paliwo jądrowe to tykająca bomba grożąca ogromnym skażeniem wszystkie trzęsienia ziemi w okolicy Japonii nie są już tylko sprawą tego wyspiarskiego narodu. Dzisiaj doszło tam już do dwóch trzęsień ziemi powyżej 6 stopni w skali Richtera.


Właściwie był to jeden wstrząs a raczej mała dyslokacja płyt, ponieważ epicentra obu wstrząsów są bardzo blisko i występują jedno po drugim w odstępie minuty.

Głębokość obu trzęsień to około 40 kilometrów. Japońskie służby meteorologiczne poinformowały, że poziom wody oceanu może chwilowo wzrosnąć, ale nie na tyle, aby wywołać jakieś szkody na wybrzeżu.

Od porannych zjawisk doszło do kolejnych kilku wstrząsów wtórnych o magnitudach powyżej 5 w skali Richtera. Na szczęście epicentra wstrząsów nie znajdują się blisko nuklearnego kłopotu koło Fukushimy.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jesion

 "jakby sie postawił to by go

 "jakby sie postawił to by go zabili" - to prawie taki Papierz Smile Zostawmy ich ... USA zrodziło się na krwi,cierpieniu,śmierci... tak było od początku... oni inaczej nie potrafią.Śpią jeszcze spokojnie na ziemi zabranej pierwotnym mieszkańcom.Nie mają pojęcia iż poczócie krzywdy nigdy nie przemija ... wraca i uczy pokory,,, dwonek na lekcję już rozbrzmiewa... czy słyszą ? 

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika Neshi777

Jak dla mnie to juz dawno

Jak dla mnie to juz dawno wszystko jest ustawione. Nie czuliście się jak aktorzy oglądający nieżły spektakl gdzie nie ważne jaki aktor wyszedł na scenę to i tak ma z góry narzuconą rolę. Fajnie jest zastraszać ludzi wybuchem wojny gdy kontroluje się obie strony ... sieć koneksji jest tak duża i zaplątana że praktycznie nie do zauważenia kto pociąga kgo za sznurki ... Tłumaczenie, że wszystko jest robione przypadkolwo bo tu najwięcej kasy idzie i to naturalne ... Władza należy do tych którzy mają moc decyzyjną w największych megakarporacjach międzynarodowych. Nikt im się nie postawi bo będzie bał się o swoje życie. Moi mili to nie tango i do tańca nie trzeba dwojga... tutaj do póki jest jedna strona gotowa iść na wojne to ta wojna będzie i tak samo do póki wszyscy ludzie nie oprzytomnieją do tego czasu ludzie będą się bać i nic nie zrobią. Czy ja bym wystąpił na czele strajkujących rzucając przed ekranem telewizyjnym wszystkimi dowodami pogrążającycmi kogoś do góry? Na pewno to nie będę ja gdyż byłoby to równie głupie jak wyjście z cienia ludzi któzy naprawdę rządzą i powiedzenie że należymy już od kilku pokoleń do nich. To jak przyczepić sobie tarcze strzelniczą! Do póki nie zmieni się coś z zewnątrz to sobie możemy pomarzyć o jakimś wzniesieniu duchowym i innych rzeczach. Do czasu jak wszyscy się nie zmienią zawsze każdy inny będzie się bał że coś go czego ze strony człowieka który może tak naprawdę myśleć tylko o sobie i chce nas wyrolować (odstrzelić itp) A nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia  że wszyscy chcą zmian... więc tak czy inaczej jesteśmy zdani wszyscy na siebie samych. Dodam, ze obecny system nie daje nam za dużego pola do manewru a i rządzący już odpowiednio sobie przygotowali to żeby wybuchły zamieszki, wojny, aby padła ekonomia, klęski żywiołowe (sztucznie wytwożone), biblijna apokalipsa itp. Technika jest o wiele dalej posunięta niż się nam wydaje. To wszystko to tylko gra. Ja tak sobie głęboko wierzę, że niedługo zostanie odkryata cześć prawd a kwintesencją byłoby to że naprawdę rządzący zostali oszukani / mylili się a w ostateczności po wszystkim możemy mieć do nich większy szacunek niż do ludzi z któymi teraz się przyjaźnimy :). Bo ale to moje bajdużenie. Pozdrawiam

Portret użytkownika Kotenina

Jeśli liczysz na pokój

Jeśli liczysz na pokój zbudowany na życiach i gruzach jakiegokolwiek kraju, to tkwisz nadal w pętli zaślepienia i manipulacji.
Życzę Tobie, abyś  nigdy nikomu nie przepowiadał przyszłości, której byś nie chciał dla  siebie czy swojej rodziny. Nawet najgorszemu wrogowi.
 

Wolność polega na tym, że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego.

Portret użytkownika Neshi777

Dokładnie... jeśli nie jesteś

Dokładnie... jeśli nie jesteś w stanie kierować się sercem to rozbuduj swój światopogląd i zacnzj myśleć i wyjdzie, że dopóki każdemu z nas nie zacznie zależeć na dobru nas wszystkich nie mamy szans na lepsze życie. Takich kataklizmów gdzie coś pierdykło był ogrom i nic to nie zmieniło ..l. wręcz przeciwnie ... ludzie cierpią a inni na tym zarabiają! Nic kompletnie nic się nie zmienia. Zniszczenie ekonomii, systemu bankowego, technologicznych ułatwień to wszystko byłoby ogromną próbą w połączeniu z ogromnym cierpieniem. Ścenariusz jak z falouta ale gdzie okazało się ze elita jest już dawno w bezpiecznym miejscu i wciska przycisk a jak kurz opadnie wyskoczy jak diabeł z pudełka i zacznie zniewolenie albo fałszywą pomoc! oczywiście wszyscy którzy nie uwierzą i będa podejżliwi szybko wykitują / znikną. Już teraz jest możłiwe wyeliminowanie danego człowieka powodując u niego zawał, raka itp. To nie problem do obecnej techniki ...tylko, że karmi się nas ochłapami prawdziwie dostępen technologii. JEsteśmy duuuużo dalej i nie wiem czy można dziękować za to wielu naukowcom pracujacych przy tajnych projektach w ukryciu (bo wyjścia nie mają) czy może ingerencji spoza ludzkiego otoczenia. Ciekaw jestem jak to wszystko się skończy a i mam nadzieję że miłością i braterstwem bo to jedyna droga do spełnienia naszych marzeń... na pewno moich. Jak ktoś powiedział jak nie robisz tego dla większości to zrób to dla siebie ...a mowa o myśleniu o innych bo myślenie o sobie doprowadziło do tego co obecnie mamy. Pozdrawiam

Portret użytkownika 777

W Bałtyku też wymierają foki

W Bałtyku też wymierają foki ! "...Nurkowie z organizacji Oceana znaleźli tuzin martwych, młodych fok szarych na dnie Bałtyku przy szkierze Bogskär, na południe od Wysp Alandzkich. Odkrycia dokonano w trakcie prowadzonych na tamtym obszarze badań, w ramach drugiej już ekspedycji Bałtyckiej organizowanej przez Oceanę. Ciała zwierząt, w większości osobniki młode około półroczne, znaleziono na głębokościach od siedmiu do jedenastu metrów, około 20 metrów od szkieru. W kilku przypadkach martwe młode znalezione było przy ciele dorosłej foki. Szkier Bogskär Bogskär to odizolowany szkier, znajdujący się pomiędzy Finlandią i Szwecją, 60 kilometrów od najbliższego wybrzeża. Znajduje się na nim jedynie automatyczna latarnia morska i lądowisko dla helikopterów. Bogskär jest także domem dla niewielkiej kolonii fok szarych, składającej się z nie więcej niż 25 osobników. Pomijając martwe foki na dnie morza, reszta mieszkańców szkieru zdawała się być w bardzo dobrej kondycji zdrowotnej. Przyczyn śmierci aż 12 osobników, co niewątpliwie będzie miało istotny wpływ na kolonię z powodu jej niewielkiego rozmiaru, nie udało się jeszcze określić. Zwierzęta nie były niedożywione, nie stwierdzono na ich ciele uszkodzeń fizycznych np. ran postrzałowych lub wywołanych przez haki. Jednakże hipotezy, że młode udusiły się w sieciach rybackich, które potem zabrano z miejsca wypadku nie można wykluczyć. Eksperci, z którymi konsultowała się Oceana twierdzą, że zatrucie toksycznymi glonami może być jedną z domniemanych przyczyn śmierci fok, nie wykluczają też infekcji wirusowej. Oceana skonsultowała się z wieloma fińskimi ekspertami zajmującymi się ekologią i biologią fok, by uzyskać pomoc w określeniu przyczyn śmierci znalezionych osobników i zapobiec podobnym przypadkom w przyszłości, co mogłoby doprowadzić do wyginięcia kolonii na szkierze Bogskär. Martwe zwierzęta znaleziono w trakcie badań prowadzonych w ramach drugiej już ekspedycji Bałtyckiej zorganizowanej przez Oceanę w celu zebrania danych, niezbędnych do wzmocnienia propozycji organizacji, by 30% powierzchni Bałtyku objąć ochroną powiększając sieć morskich obszarów chronionych. Informacje zdobyte podczas rejsu badawczego mają także posłużyć do opracowania planów zarządzania rybołówstwem. Morze Bałtyckie jest w złej kondycji. Sytuacje takie jak udokumentowana przez nas śmierć 1/3 kolonii fok szarych muszą być odpowiednio zbadane by poznać przyczyny zdarzenia, powiedziała Hanna Paulomaki, biolog morski i Kierownik Projektu Bałtyckiego w organizacji Oceana. Odpowiednie zarządzanie środowiskiem a także zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i biogenów do Bałtyku, mogłyby zapobiec takim incydentom w przyszłości. Bardzo ważne jest też stworzenie spójnej sieci morskich obszarów chronionych wraz z planami zarządzania rybołówstwem w tych obszarach...."

Portret użytkownika Flesz7

wolę nie myśleć co by się

wolę nie myśleć co by się stało gdyby Fukushima została "dobita". Sytuacja tam jest nadal bardzo groźna pomimo milczenia zakłamanych mediów... Pewnie potężne trzęsienie Ziemi się powtórzy w najbliższym czasie, ale póki co to dobrze, że dochodzi do takich "małych" wstrząsów, przynajmniej "sytuacja nie jest taka napięta" a raczej naprężona.. Wink

New World Disorder

Portret użytkownika alvaro31185

wciagu ostatnich godzin

wciagu ostatnich godzin mielismy trzy trzensienia mamy dzis zjawisko zacmienia czyto przyadek czy czeka nas cos niebywalego w skutkach makabrycznych miej my nadzieje ze nie ale przyszle 24 godziny do dnia jutrzejszego wtym przypadku sa nie pewne

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika żabix

To już dwa trzęsienia ziemi

To już dwa trzęsienia ziemi na dzisiejszą datę. A jeszcze nie było pełnego zaćmienia. Oby to był tylko przypadek.  Zwróciłem też uwagę, żę Włochy  znajdują się na krańcu pasa widoczności tego zjawiska.  Niech szczęśliwie zakończy się ten dzisiejszy dzień...

Skomentuj