Dwa silne trzęsienia ziemi na Pacyfiku

Kategorie: 

Foto: igercelman / 123RF Zdjęcie Seryjne

W tak zwanym pacyficznym pierścieniu ognia znowu dochodzi do silnych wstrząsów sejsmicznych. Tym razem doszło do dwóch trzęsień ziemi, na Wyspach Kurylskich i na Vanuatu.

 

Trzęsienie w okolicy Wysp Kurylskich wystąpiło o 4:18 UTC 24 marca 2013 roku. Osiągnęło ono magnitudę 6 stopni w skali Richtera a jego głębokość wyniosła około 10 km pod dnem morskim. Wyspy Kurylskie są obszarem aktywnym sejsmicznie i w ostatnich 100 latach doszło tam aż do siedmiu poważnych trzęsień ziemi o magnitudach przekraczających osiem stopni w skali Richtera. W wyniku takich zjawisk może tez dojść do tsunami, czego geologiczne dowody znajdują się w wielu miejscach wybrzeża.

Po około czterech godzinach doszło do kolejnego trzęsienia ziemi na Pacyfiku, tym razem na Vanuatu. Magnituda wstrząsu wyniosła w tym przypadku 6,1 stopnia w skali Richtera. Również i tam do wstrząsu doszło pod dnem morskim a jego głębokość wyniosła około 18 kilometrów. Brak jakichkolwiek doniesień, aby wstrząsy zdołały wyrządzić jakiekolwiek szkody.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Jeszcze się dowiesz jak ci

Jeszcze się dowiesz jak ci obrazek spadnie jak będziesz miał w skali z 8 lichtera albo osunie ci się ziemia pod nogami to się wszystkiego dowiesz w warszawie osunięcie to nie przypadek albo co w łodzi koparka się zapadła,ziemia jest nawodniona i spłyniesz a informacia jak zwykle sza i tak dalej trzymać

Skomentuj