Dwa silne i płytkie trzęsienia ziemi w meksykańskim Guerrero

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj o godzinie 17:00 czasu uniwersalnego, doszło do silnego trzęsienia ziemi w Meksyku.  Epicentrum wstrząsów znajdowało się w prowincji Guerrero. Początkowo magnitudę wstrząsów szacowano nawet na 6,8 w skali Richtera, ale ostatecznie zweryfikowano jego wielkość do 6,4 stopni.

 

Epicentrum było zlokalizowane 15 km od Tecpan de Galeana i 31 km od Atoyac de Alvare. Stolica Mexico City znajduje się 277 km od lokalizacji trzęsienia. W promieniu 100 km mieszka 765 tysięcy osób. Głębokość wstrząsów to 34 km pod ziemią. Są doniesienia, że trzęsienie było odczuwalne w stolicy kraju.

Takiej wielkości wstrząs może wywołać osuwiska, niszczyć budynki i drogi. Ze względu na to, że domy nie są budowane solidnie w Meksyku, straty po trzęsieniach ziemi są tam zwykle większe.

Wstrząs z 9 maja - Źródło: GFZ Potsdam

Dzisiaj rano znowu zatrzęsła się ziemia w Guerrero. Wstrząsy miały wielkość 6,1 stopnia i jeszcze mniejszą głębokość, bo tylko 25 km, ale ich lokalizacja była bardzo podobna. Brak jeszcze doniesień o wpływie tych zjawisk sejsmicznych na lokalną ludność i infrastrukturę.

Wstrząs z 10 maja - Źródło: GFZ Potsdam

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Skomentuj