Dwa silne i płytkie trzęsienia ziemi uderzyły w Mikronezji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wyspiarski raj na Pacyfiku zwany Mikronezją, doświadczył dwóch bardzo silnych trzęsień ziemi w ciągu jednego dnia. Pierwsze z nich wystąpiło o godzinie 00:22 czasu uniwersalnego i miało siłę 6,5 stopni w skali Richtera. Kilka godzin potem doszło do kolejnego bardzo silnego wstrząsu o magnitudzie 6,4 stopni, który uderzył w tej samej części świata.

 

W ciągu jednego dnia w rejonie mikronezji doszło do dwóch trzęsienie ziemi o sile ponad 6 stopni skali Richtera i 4 powyżej 4,5 stopnia. epicentrum obu tych silnych wstrząsów było na szczęście Z dala od siedzib ludzkich. Oznacza to że w  w promieniu 100 km od zjawiska nie mieszkają żadni ludzie

Mimo to przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy osób odczuło skutki trzęsienia. Warto zaznaczyć że oba silne wstrząsy były relatywnie płytkie. Pierwszy z nich miał głębokość około 20 km potem morskim, a drugi 15 km.

Na szczęście ani pierwsze ani drugi ze wstrząsów sejsmicznych nie wywołał tsunami, które mogłoby dotrzeć do wybrzeży wyspiarskiego narodu.  Niewątpliwie zjawiska te mogą niepokoić mieszkańców tej części świata. Silne wstrząsy sejsmiczne i towarzyszące im fale tsunami są tam bowiem dość częstym zjawiskiem.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Skomentuj