Dwa potężne huragany sieją zniszczenie na Atlantyku i na Pacyfiku

Kategorie: 

Źródło: Huragan Mathew

Obecnie na Ziemi szaleją dwa bardzo silne huragany. Pierwszy z nich to Mathew, który szaleje na Atlantyku. Drugi to supertajfun Chaba, który na Pacyfiku wieje z prędkością wiatru odpowiadającą huraganowi piątej kategorii.

 

Huragan Mathew nieco osłabł i obecnie jest klasyfikowany jako czwarta kategoria w skali Saffira-Simpsona. Żywioł zagroził między innymi Karaibom. Na Jamajce i na Kubie, zarządzono ewakuacje. W niebezpieczeństwie znalazło się nawet słynne amerykańskie więzienie w Guantanamo. Bez wątpienia huragan Mathew jest jednym z najsilniejszych od 2009 roku.

Ścieżka przejścia huraganu Mathew

Po drugiej stronie świata, powstała jeszcze bardziej niebezpieczna burza. Supertajfun Chaba, obecnie zagraża japońskiej wyspie Okinawa i jej okolicom. Dokonano wielu koniecznych ewakuacji. W sumie z domów uciekło przynajmniej 8000 osób.

Supertajfun Chaba

Tajfun jest bardzo potężny i można się spodziewać wiatru wiejącego w dłuższych okresach czasu z prędkością 268 km/h, a w porywach nawet 324 km/h. Specjaliści zapewniają, że gdy ta burza tropikalna dotrze w okolice Chin i Japonii, będzie już huraganem czwartej kategorii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj