Na dwa miesiące przed referendum, coraz więcej Brytyjczyków chce wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brexit staje się coraz bardziej realny i o ile nad urnami referendalnymi nie zostaną odprawione jakieś pseudodemokratyczne "czary", wszystko wskazuje na to, że rządzący Wielką Brytanią otrzymają jasny przekaz od brytyjskiego społeczeństwa, że nie chcą już aby ich kraj był nadal członkiem Unii Europejskiej. Na dwa miesiące przed decyzją z sondaży wynika, że przeciwników UE po raz pierwszy nie jest już mniej niż jej zwolenników.

 

Jak wynika z sondażu opublikowanego przez brytyjski dziennik The Times, równo 39% ankietowanych jest za i 39% przeciw Unii Europejskiej. Aż 17% osób odpowiedziało, że nie wie jeszcze jak zagłosuje w referendum. Tym samym prawdopodobieństwo opuszczenia wspólnoty przez Wielką Brytanię staje się bardzo realne.

 

Trudno oczekiwać, że w obliczu narastającego kryzysu migracyjnego sprowokowanego przez lewacką UE, Brytyjczycy będą chcieli pozostać w ramach struktury, która staje się groźna dla państw narodowych. Na wyspach i tak jest potężny imigracyjny problem, a hordy islamistów ciągnących głównie do Niemiec i Wielkiej Brytanii, to dobry powód, aby zacząć na nowo promować izolacjonizm.

Jest jeszcze jeden aspekt, który może zaważyć w brytyjskim referendum. Jest to sposób w jaki obecnie rozprawia się z Polską Komisja Europejska. To z pewnością działa na wyobraźnię ludzi w innych krajach członkowskich, które trochę bardziej cenią sobie zachowanie resztek suwerenności. Po co zatem pozostawać w organizacji, która zupełnie już nie przypomina tej Unii Europejskiej, do której wstępowaliśmy w 2004 roku. Miejmy nadzieję, że już wkrótce odpowie na to pytanie przyszłe referendum w sprawie Polexit.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ewiak Ryszard

Unia Europejska rozpadnie się

Unia Europejska rozpadnie się bez względu na "Brexit". Dlaczego? Poważnie traktuję proroctwa biblijne, a pierwsze w kolejności zapowiada powrót, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29a). To w tym kontekście oznacza tu także rozpad UE i NATO. Dzięki temu wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji. W podobnie spektakularny sposób Bóg zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o tym, że jakiś czas po zakończeniu drugiej wojny światowej wojska rosyjskie powrócą do swej ziemi (Daniela 11:28b). Nie skończyło się na wyjściu z dawnego NRD. Nieprzypadkowo rozpadł się Związek Radziecki i Układ Warszawski. Dzięki temu wojska te opuściły całą Europę. W wyznaczonym przez Boga czasie mają powrócić tam, gdzie wcześniej stacjonowały. Obecnie na naszych oczach Bóg realizuje kolejny szczegół przedstawionego w starożytności planu. Wszystkie jego szczegóły wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Te, o których tu piszę, inni komentatorzy nawet nie próbowali komentować. Nie pasowały bowiem do ich interpretacji. O powrocie Rosji mówię od 1998 roku, gdy nic z tego nawet nie kiełkowało.

Portret użytkownika Syn

To wieksze społeczeństwo

To wieksze społeczeństwo takie jak w Niemczech..jak wyjdą z uni następne co wprowadza to kalifat..ktoś tu napisał że uchodźcy w tym i my Polacy pałetamy się im pod nogami..Polacy tu na wyspach jak i Węgrzy ,Czesi Rumuni itd utrzymują tym gląbom gospodarkę..przecież Ci kretyni mają lewe ręce..ja bym chętnie wrócił już do domu..wolałbym pracować dla swoich niż dla tych glabow..No ale w Pl to już całkiem złodziej na zlodzieju siedzi..dlatego my Polacy budujemy domy tym zjebom angielskim i naplywajacym uchodzcom a nie naszym rodakom bo w Pl bo mają nas gdzieś i zawsze tak bylo..z czego ubolewam..

Portret użytkownika bar

Wiesz dlaczego jesteś złym

Wiesz dlaczego jesteś złym emigrantem (w oczach ue) - bo wszystko co zarabiasz tranportujesz do POLSKI i tu budujesz swój przyszły dom, nie wydajesz zbednie kasy, to co zarabiasz nie powiększa kapitału narodowego kraju w którym przebywasz, dlatego ue postanowiła zamienić cię afrykanami.

Portret użytkownika parnasus99

Wielka Brytania raczej nie ma

Wielka Brytania raczej nie ma żadnego powodu, żeby pozostać w UE. 
Po pierwsze imigrnci wszędzie im się pałętają - zarówno ci Islamscy oraz ci z Europy.
Po drugie to oni dokładają więcej do UE niż z niej biorą.
 
Według mnie UK poradzi sobie bardzo dobrze po wyjściu z UE a dla nas myślę że nie będzie to miało aż tak tragicznych skutków jak tu niektórzy piszą.
 

Portret użytkownika stanlej

Prawda jest taka że jak

Prawda jest taka że jak Brytyjczycy obserówują ingerencje Uni w sprawy wewnetrzne Polski to się zastanawiają nad tym kiedy "włodarze unijni" wezmąsię za sprawy wewnetrzne Brytani?? Parlament Uni sam sobie "strzelil " w swoje kolano podejmując uchwale wzglendem Polski.Teraz wszystkie  społeczeństwa krajów zrzeszonch bedą sie zastanawiać nad mozliwościami Unijnych "REZOLUCJI" wzgledem swoich krajow.

Portret użytkownika Wolna Rosja

Oby to sie nie stalo. To

Oby to sie nie stalo. To zapoczatkuje rozpad UE jaka znamy, a to bardzo niebezpieczna sytuacja ze wzgledu na polityke putina. On chcialby zbratac sie z europa zachodnia przekupujac wladze np wloch, fracji, niemiec, austrii itp intratnymi kontraktami gospodarczymi oraz lapowkami po to by odnowic strefe wplywow jak za czasow ZSRR. Putin powiedzial ze rozpad tego tworu byl najgorszym wydarzeniem XX w. Czyli myslac jego torem nalezy wybaczyc rosjanom kochajacym ZSRR wszystkie zbrodnie XX wieku i jak gdyby nigdy nic pozwolic odrodzic sie "imperium zla" w jego dawnym schemacie z putinem jako stalinem na czele. POLACY PAMIETAJMY O HISTORII. Zachod nas zdradzil ale to rosjanie zabijali. A nam probuje sie wmowic ze tamten zeiazek radziecki to byli inni ludzie niz dzisiejsza rosja...

Portret użytkownika Wolna Rosja

Zgadzam sie ze to co sie

Zgadzam sie ze to co sie dzieje teraz to atak Berlina i Brukseli na Polske spowodowany tym ze chcemy sami decydowac o sobie. Widac i podskornie czuc machinacje tej kliki. Jednak uwazam ze rosja chce odbudowac imperium na ksztalt ussr i jestesmy na ich celowniku. Obym sie mylil

Portret użytkownika OgnistyOko

Jeśli chodzi o Polexitu o

Jeśli chodzi o Polexitu o którym wspomnial Admin w artykule na koniec  to powiem wam ze nie bedzie żadnego Polexitu. Poniewaz wiekszosc młodzi ( w tym moje 2 rodzienstwa, i ja tez sie wybieram na robity sezonowa na 2-3 miesiecy do UE paza Polski) pracuja poza Polski w UE  i nie beda  głosowac  za Polexitu bo inaczej straca praca . W moich wiosce i w okolicach nie ma juz rodzina co by nei jechaly zrywac owoce na roboty sezonowej w UE.A mlodzi zarabiaja ok 2 tysiecy euro za roboty na polu czy w sadziew UE wiec raczej nie beda glosowac za Polexitu. Zamiast robic Polexit to lepiej  róbta  porzadek w Polsce pozbywajac wladzy co nie służy Polaków i jednoczesnie utrzymac Polski w UE. Inaczej  mówiąc Polska zostawic w UE ale jednozcesnie u siebie prowadzic tylko  propolskie polityka gospodarki dbajacy o interes  firmy polskie tak jak teraz  robia Rosjanie w Rosji czy Anglicy w  Anglii.
Brexit tez nie bedzie inaczej UK zostanie zniszczona przez  UE i o tym wie  UK .

Strony

Skomentuj