Dwa koronalne wyrzuty masy na Słońcu

Kategorie: 

STEREO Ahead - NASA

Na Słońcu doszło do wzmożenia aktywności. Dwa CME zaobserwowano dzięki satelicie STEREO Ahead. Drugi z wyrzutów masy słonecznej został wyzwolony protuberancją, jaka powstała w okolicy grupy plam 1450. Jego część może zahaczyć o naszą planetę 8 kwietnia.

 

Chmura plazmy, jaka powstała w wyniku tych zjawisk nie jest bezposrednio skierowana w nasza stronę i nie powinna wywołać poważniejszych skutków. Aktywność słoneczna pozostaje na niskim poziomie.  Astrofizycy dają tylko 5 procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia średniej wielkości rozbłysków słonecznych i tylko jeden procent szans na pojawienie się najsilniejszego typu rozbłysku, czyli zjawiska klasy X.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rasta4Peace

Jedno jest pewne, tylko gdy

Jedno jest pewne, tylko gdy mocniej strzeli coś na słoncu w naszą strone, odrazu zaczynają tymi smugami pryskać, jakoś ta substancja musi wsplopracować z burzami magnetycznymi. Osobiście jakoś nie ufam im z tymi pomiarami i zdjęciami słońca niby już tyle czasu niska aktywność a niebo wnocy wydaje się pomaranczowo/czerwone i nie mówie tutaj o oswietleniu miasta.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Skomentuj