Dwa kamczackie wulkany wykazują dużą aktywność

Kategorie: 

Wulkan Żupanowski widziany z satelity - Źródło: twitter

Erupcje wulkaniczne na Kamczatce to coś normalnego. Mimo to czasami dochodzi do nadzwyczajnych okresów zwiększonej aktywności i z czymś takim mamy właśnie do czynienia. Dwa wulkany, Siwelucz i Żupanowski emitują dużo materiału wulkanicznego, a ten drugi wyrzucił słup popiołu o wysokości ponad ośmiu kilometrów.Naukowcy z Rosyjskiej Akademii Nauk twierdza, że na drodze chmury nie ma zamieszkałych miejscowości, ale w przypadku zmiany kierunku wiatru, popiół może dotrzeć do miasta Ust-Kamczacki.

Źródło: Twitter

Chmura pyłu, która wyemitował wulkan Żupanowski kieruje się obecniew stronę wschodniej części Morza Beringa. Wulkan ten ma obecnie przypisany czerwony, najwyższy poziom zagrożenia dla lotnictwa. Z kolei poziom alarmu dla wulkanu Siwelucz utrzymuje się na poziomie pomarańczowym.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj