Dwa cyklony atakują Australię jednocześnie

Kategorie: 

Dwa cyklony nad Australią - źródło: MeteoEarth

Cyklony Lam i Marcia jednocześnie zaatakowały północny wschód Australii. Ścieżki ich przejścia wyznaczają obszary dużych zniszczeń lokalnej infrastruktury. Wpływ pogody był tak znaczący, że bez prądu pozostaje ponad 50 tysięcy domostw.

 

Epicentra cyklonów Lam i Marcia znajdują się w odległości około 2500 km od siebie. Synoptycy uważają, że silniejszy z nich jest Marcia i może on spowodować zalanie nisko położonych obszarów. Należy się też spodziewać podmuchów wiatru do 80 m/s. W porównaniu do tego Lam jest zacznie spokojniejszy.

Źródło: twitter

Największe uderzenie żywiołów spadło na nadmorskie miasta stanu Queensland. Zniszczeniu uległo przynajmniej kilka budynków, wiele samochodów zostało uszkodzonych, powalone są dziesiątki drzew i słupów wysokiego napięcia. To właśnie z tego powodu zwiększył się rozmiar oddziaływania przerw w dostawach elektryczności/.

Źródło: twitter

Władze lokalne twierdzą, że wszystko było gotowe nawet na gorszy cyklon i wszyscy są zadowoleni z faktu, że obyło się bez osób rannych i ofiar śmiertelnych. Służby ratunkowe jednak w dalszym ciągu instruują ludzi, aby nie wychodzili bez powodu z domu i aby w razie czego szukali schronienia w najsolidniejszych częściach domu, którymi są przeważnie łazienki i toalety.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

pogoda sprząta teren pod nowe

pogoda sprząta teren pod nowe akurat australia i nowa zelandia sa na pierwszym planie i to spokojnym w poównaniu do usa i europy ,ale oni inaczej zyją teraz kwestia rpzestawienia sie tylko na energie darmową i wsolny niezlaezny sysytem finanoswy do czasu az nie bedzei potrzebny Smile to czeka wszytkie kraje wiec krachy na gieldach ,kryzys ekonomiczny w karajch opartych na kasie juz przygotowany ,tylko czy ludzie są przygotowani na to aby zyc dla siebie i innych ,a nie dal pieniedzy ? oto pytanie które poteguje i nasila anomalie pogodowe ,gdy zrozumiemy skale pazernosci ,i chciwosci odrzucimy ja i zaczniemy tworzyc wsponie proces nowej wspólnej rpzestrzeni bez bogatych i biednych ,bez krzywd i cierpienia ,bez koropracji i banków ,anomalie ustana a ziemia da nam wszytko co potrzebne jest do zycia oraz pokaze to co wmóiwli nam ze nie istnieje :) 

Skomentuj