Duży meteoryt spadł na południu Tunezji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Duży meteoryt spadł na ziemię na południu Tunezji. Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 września 2013 roku około godziny 20:15. Na szczęście wydarzyło się to na pustyni, w obszarze bezludnym. Upadkowi towarzyszyły silne eksplozje słyszane w odległości setek kilometrów.

 

W miejsce upadku, znajdujące się w Gubernatorstwie Tatawin(Gouvernorat de Tataouine) udali się funkcjonariusze tunezyjskiej Gwardii Narodowej i wojska. Jak można podejrzewać służby udały się tam w celu wstępnego zbadania meteorytu. Mieszkańcy pobliskich miejscowości, którzy byli świadkami tego wydarzenia obawiali się, że sprowadzi to na nich jakieś kłopoty. Ich obawy jeszcze się nasiliły po pojawieniu się na miejscu mundurowych.

 

Po przejęciu miejsca upadku przez wojsko pojawiła się standardowa w takich przypadkach blokada informacyjna i nie usłyszeliśmy już żadnych szczegółów na temat tego incydentu. Zastanawiające jest też to, że ani agencje kosmiczne, ani główne światowe media nie zauważyły upadku tego ciała kosmicznego, pomimo faktu, że w mediach tunezyjskich było na ten temat bardzo dużo informacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika smith

Nie pisną nic co by mogło

Nie pisną nic co by mogło zaburzyć tzw. "porządek" np, funkcjonowanie giełdy itd. Czelabiński meteoryt zyskał sławę, bo spadł w centrum zamieszkałego obszaru. Witimski incydent - ile osób o nim słyszało?
 
Od Czelabińska w Rosji spadł conajmniej jeden większy obiekt. NASA - robią co mogą by zachować twarz, ale nie wychodzi im to. Będzie tak - pewnego dnia w zamieszkały obszar spadnie kosmiczny głaz i zabije ogromną ilość ludzi. Bez żadnych zapowiedzi, bez ostrzeżeń i paniki. Bo to jest tak - ludzie wypierają tego typu zdarzenia gdyż żyją tutaj za krótko, a taki kamień spada raz na milion lat czy ileś tam. Te zera nas przerastają. Są to zjawiska tak rzadkie, że prawie niemożliwe. Prawie. To tak jakby wogóle nas to nie dotyczyło, bo na codzień nikt tym nie żyje. A te kamienie przypominają ludziom o hierarchii władzy we wszechświecie.

Portret użytkownika moon fake

Majowie pisali cos tylko czy

Majowie pisali cos tylko czy nasze baranoowce naukofe dobrze to odczytały, uważam ze troszkę przesunie się to w czasie ...Majowie coś musieli wiedzieć, jajo nie moze byc mądrzejsze od kury (porównuję tu naszą obecną i tamtą starą cywilizację;)
 
 
 

Portret użytkownika uLtra

Zibi,ty zapewne jesteś ich

Zibi,ty zapewne jesteś ich czyli obcych przedstawicielem na planecie Earth..kiedy wreszcie Oni przybęda,jak mam sie przygotować.?udziel mi proszę kilku praktycznych porad,,już tak od roku o tym mówisz,ale teraz czuje ze chyba masz racje...

Portret użytkownika raffi5000

No i co...co ja wczoraj

No i co...co ja wczoraj pisalem ??? Zawracaja nam gitare informacjami o tym, ze jacy to oni wspaniali potrafiac wypatrzyc jakis maly kamyk...ba, ze leci tu i tam, ze minie Ziemie w bliskiej odleglosci, a tu prosze - porzadnie znowu pierdyknelo znikad. To jakis smiech na sali. Robia z nas durni, a przy okazji lansuja sie wzdluz i wszerz wielce pseudo-mondralinscy obroncy tych sukinsynow, probujac obalac tezy, ze cos tu nie gra. Wyliczenia, sprzeczki, wyzwiska miedzy soba, bezsensowne teorie "naukowe" i inne glupoty. Przeciez sprawy dotyczace zdazen na niebie i w kosmosie i proby ich tuszowania az smierdza z daleka, a wiekszosc przytakuje tym chamom - "taaak, taaaak...bo to zwykle costam co przylecialo, ale nie widzielim, bom sie paczyli akurat na czarna dupe, ale tamto dziwno zjawisko, to nic dziwnego bo sinus tanges i kotanges, razy pierwiastek do kwadratu i wszystko orajt". Spijta spokojnie barany. Nie wasz biznes co tam lata, abyscie w runo obrastaly zrac trawe modyfikowana.

Skoro materia jest energią, to myśl może być materią

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Skomentuj