Duży meteoryt leżał od dziesięcioleci w ogrodzie w Niemczech

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Sporej wielkości meteoryt został zidentyfikowany w Niemczech. Kosmiczna skała po raz pierwszy została wykopana z ziemi przez właścicieli terenu w 1989 roku i leżała w ogrodzie przez dziesięciolecia, zanim właściciel postanowił powiedzieć naukowcom o swoim niezwykłym znalezisku.<--break->

W rezultacie, po zbadaniu „kamienia”, naukowcy ogłosili w środę odkrycie największego znanego meteorytu, który spadł w Niemczech. Zgodnie z oświadczeniem niemieckiej agencji kosmicznej DLR - niezwykłe znalezisko było przechowywane przez wiele lat w ogrodzie w południowo-zachodnim mieście Blaubeuren.

 

Meteoryt ma masę 30,26 kg, co czyni go największym kamiennym meteorytem, ​​jaki kiedykolwiek znaleziono w Niemczech. Niezwykły kamień został wykopany w 1989 roku w ogrodzie mężczyzny mieszkającego w Blaubeuren, mieście zamieszkałym przez około 12 500 osób. Wykopując kamień zauważył, że głaz był niesamowicie ciężki, i zauważył w nim wysoką zawartość żelaza, ale nic więcej z nim nie zrobił. Meteoryt leżał następnie przez dziesięciolecia w ogrodzie.

 

Na usprawiedliwienie właściciela można dodac, że nawet profesjonalista z trudem odgadłby, że był to meteoryt, kiedy po raz pierwszy zobaczyłby bardzo wyblakły głaz. W 2015 roku właściciel domu prawie wyrzucił na śmieci ten meteoryt, ale w ostatniej chwili zmienił zdanie. Trzymał go w szafie w piwnicy jeszcze przez kilka lat, zanim skontaktował się z DLR w styczniu tego roku.

 

Testy w trzech laboratoriach później potwierdziły, że zwietrzały kamień ogrodowy był rzeczywiście meteorytem. Naukowcy pracują teraz, aby dowiedzieć się, kiedy spadł na Ziemię. Do tej pory meteoryt, zwany „Bentullen”, nosił tytuł największego ze znalezionych w Niemczech i ważył 17,25 kilograma. Nowo odkryty meteoryt nazwano „Blaubeuren” na cześć miasta, w którym został znaleziony.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj