Duży meteor rozświetlił nocne niebo nad północnymi Chinami

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W zeszły piątek, 11 października, nad północno-wschodnimi Chinami zaobserwowano bardzo jasny Meteor, który wszedł tam w ziemską atmosferę.  Obiekt przelatywał jako kula ognia i w pewnym momencie eksplodował w spekatakularny sposób, rozświetlając nocne niebo tak jakby był to dzień.

Meteor został zauważony chwilę po północy czasu chińskiego. Jego ostatnie chwile zarejestrowały liczne kamery telewizji przemysłowej. Nie ma doniesień aby jakieś fragmenty tego ciała niebieskiego, dotarły do powierzchni Ziemi.

 

Nagrania przelatującej kuli ognia zostały uchwycone zostały między innymi w mieście Songyuan w prowincji Jilin. Jasny meteor został również zauważony w prowincji Heilongjiang. Widzieli ją również liczni mieszkańcy północno-wschodnich Chin.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Duży meteor rozświetlił

"Duży meteor rozświetlił nocne niebo nad północnymi Chinami"  No i fajnie ale z tego nic kompletnie nie wynika.Przypuśćmy, że jak pewnego dnia,może,przypadkiem, wicie rozumnicie,tragiczna trajektoria,armageddon,sądny dzień amuła zmuła ...jak coś ominąłęm to sobie dopieszcie... TAKI WIELKI albo jeszcze ogromniejszy kamol uderzy w Ziemię to z nas nie będzie co zbierać.Przypuśćmy że...no cóżżżż,jak uderzy.Tymczasem Jakbym miał wąsy to byłbym babcią a tak to fiasko z depilacji fałszywej reinkarnacji dziadka.

Skomentuj