Duży meteor eksplodował nad Serbią i Bośnią

Kategorie: 

Bolid widziany nad Sarajewem - źródło: AD Orion

W ostatni piątek w nocy doszło do spektakularnego zjawiska w postaci eksplozji meteoru, który spadł nad Bałkanami. Obserwację obiektu potwierdzono zarówno z terytorium Serbii jak i z Bośni.

 

Do zjawiska doszło o godzinie 00:36:59 UTC, kiedy to bolid spenetrował ziemską atmosferę. Zarejestrowały go automatyczne kamery sieci łowców meteorów z Bośni oraz Towarzystwa Astronomicznego Orion z Sarajewa. Według wskazań aparatury pomiarowej w szczycie bolid jaśniał bardziej niż Księżyc w pełni

 

Tamtejsza sieć łowców meteorów nie zanotowała nigdy tak jasnego zjawiska tego typu. Na podstawie zdobytych nagrań ustalono, ze prędkość wejścia do atmosfery dla tego ciała niebieskiego wyniosła 20 km/s. Do eksplozji doszło na wysokości 30 kilometrów nad Ziemią.

Teoretyczna orbita obiektu - źródło: AD Orion

Pod tym względem zjawisko to było podobne do meteoru czelabińskiego, który spustoszył falą uderzeniową okolice Czelabińska. Tym razem skutki dla ludności cywilnej były zdecydowanie mniejsze. Tak jak w przypadku zdarzenia nad Uralem tak i tym razem specjaliści uważają, że do powierzchni powinny dotrzeć mniejsze lub większe fragmenty. Wytyczono nawet trójkąt hipotetycznego upadku meteorytów, między miejscowościami Zenica - Bugojno - Travnik.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika DzieckoProwadzoneRękąBoga

Lecąca w naszą stronę

Lecąca w naszą stronę asteroida ISON swoimi odłamkami sprawi, że na naszym niebie pojawi się Ostrzeżenie, jakie przepowiedziała nam NMP w trzeciej tajemnicy Fatimskiej. Gdy pojawi się krzyż na firmamencie nieba po siedmiu dniach Bóg poprzez Ducha Św. sprawi że zobaczymy swoje grzechy, jakie w ciągu całego swojego życia popełniliśmy. Jest to ogromna Łaska Boża dla jego dzieci jakimi jesteśmy. Po trzydziestu dniach od pojawienia się znaku na niebie kolejna kometa, która już leci w naszym kierunku za asteroidą ISON rozpadnie się na kilka kawałków i uderzy w ziemię, spowoduje to wielkie kataklizmy! Więcej na ten temat znajdziecie na tych stronach http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/poland.html oraz http://paruzja.info/     Niech Bóg ma nas w swojej opiece.

Portret użytkownika x

taa.. taa.. niespełna miesiąc

taa.. taa.. niespełna miesiąc temu pisałeś to samo z tym że tam dodałeś jeszcze że to miało nastąpić pod koniec pazdziernika . I co gdzie to spełnienie przepowiedni ? Jak się znowu nie sprawdzi to co zrobisz Ty dziecko prowadzone ręką czy aby napewno boga?

Portret użytkownika zibi1973

Jeśli to kometa Ison to gdzie

Jeśli to kometa Ison to gdzie te dwa niby meteoryty co były koło niej,nawet Snowden twierdzi że to obcy i co ten japończyk co pokazywał ten obiekt kolorek miał taki sam jak te niby meteoryty co spadały ponat 1000 razy na ziemi w różnych miejscach,nasa ukrywa prawde

Strony

Skomentuj