Duży meteor eksplodował nad Serbią i Bośnią

Kategorie: 

Bolid widziany nad Sarajewem - źródło: AD Orion

W ostatni piątek w nocy doszło do spektakularnego zjawiska w postaci eksplozji meteoru, który spadł nad Bałkanami. Obserwację obiektu potwierdzono zarówno z terytorium Serbii jak i z Bośni.

 

Do zjawiska doszło o godzinie 00:36:59 UTC, kiedy to bolid spenetrował ziemską atmosferę. Zarejestrowały go automatyczne kamery sieci łowców meteorów z Bośni oraz Towarzystwa Astronomicznego Orion z Sarajewa. Według wskazań aparatury pomiarowej w szczycie bolid jaśniał bardziej niż Księżyc w pełni

 

Tamtejsza sieć łowców meteorów nie zanotowała nigdy tak jasnego zjawiska tego typu. Na podstawie zdobytych nagrań ustalono, ze prędkość wejścia do atmosfery dla tego ciała niebieskiego wyniosła 20 km/s. Do eksplozji doszło na wysokości 30 kilometrów nad Ziemią.

Teoretyczna orbita obiektu - źródło: AD Orion

Pod tym względem zjawisko to było podobne do meteoru czelabińskiego, który spustoszył falą uderzeniową okolice Czelabińska. Tym razem skutki dla ludności cywilnej były zdecydowanie mniejsze. Tak jak w przypadku zdarzenia nad Uralem tak i tym razem specjaliści uważają, że do powierzchni powinny dotrzeć mniejsze lub większe fragmenty. Wytyczono nawet trójkąt hipotetycznego upadku meteorytów, między miejscowościami Zenica - Bugojno - Travnik.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika DzieckoProwadzoneRękąBoga

Lecąca w naszą stronę

Lecąca w naszą stronę asteroida ISON swoimi odłamkami sprawi, że na naszym niebie pojawi się Ostrzeżenie, jakie przepowiedziała nam NMP w trzeciej tajemnicy Fatimskiej. Gdy pojawi się krzyż na firmamencie nieba po siedmiu dniach Bóg poprzez Ducha Św. sprawi że zobaczymy swoje grzechy, jakie w ciągu całego swojego życia popełniliśmy. Jest to ogromna Łaska Boża dla jego dzieci jakimi jesteśmy. Po trzydziestu dniach od pojawienia się znaku na niebie kolejna kometa, która już leci w naszym kierunku za asteroidą ISON rozpadnie się na kilka kawałków i uderzy w ziemię, spowoduje to wielkie kataklizmy! Więcej na ten temat znajdziecie na tych stronach http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/poland.html oraz http://paruzja.info/     Niech Bóg ma nas w swojej opiece.

Portret użytkownika x

taa.. taa.. niespełna miesiąc

taa.. taa.. niespełna miesiąc temu pisałeś to samo z tym że tam dodałeś jeszcze że to miało nastąpić pod koniec pazdziernika . I co gdzie to spełnienie przepowiedni ? Jak się znowu nie sprawdzi to co zrobisz Ty dziecko prowadzone ręką czy aby napewno boga?

Strony

Skomentuj