Duży fragment kosmicznego złomu spadł na Australię

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W zeszłym miesiącu australijscy rolnicy odkryli tajemnicze kosmiczne śmieci porozrzucane po ich polach. Astrofizyk, który badał szczątki, uważa, że ​​należą one do SpaceX.

 

Mieszkańcy w pobliżu Dalgety w Nowej Południowej Walii znaleźli trzy duże kawałki kosmicznego gruzu, z których największy - trójkątna konstrukcja o wysokości 2 metrów - był mocno wbity w ziemię. Na przedmiotach znaleziono ślady spalenizny,co potwierdza teorię, że to szczątki z kosmosu.

 

Brad Tucker, astrofizyk, który dokonał inspekcji wraku, powiedział, że najprawdopodobniej jest to część bagażnika statku kosmicznego SpaceX Dragon używanego w misji Crew-1 w 2020 roku. Według Tuckera niektóre fragmenty mają numery seryjne. Naukowcy wiedzieli, że szczątki ze statku kosmicznego Dragon mogą spaść na ten obszar na początku lipca, a szczątki "dobrze pasowały" do toru lotu.

 

Ryzyko upadku kosmicznych śmieci na ludzi jest znikome, a naukowcy mogą śledzić duże kawałki kosmicznych śmieci z Ziemi, aby przewidzieć, gdzie spadną. Jednak naukowcy biją na alarm w sprawie śmieci kosmicznych, argumentując, że problem będzie się pogłębiał wraz z nasileniem lotów kosmicznych. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Antek Cfaniak

Przecie to wystarczy z

Przecie to wystarczy z samolotu zrzucić troche badziewia i ogłosić że spadło z kosmosu, i w ten sposób uwiarygodniamy kosmiczny fejk. A pelikany łyku łyku,  no jak powiedzą ,że musi być kulka skoro złom spada z kosmosu.

Portret użytkownika moon fake

...bo to jest kolejna

...bo to jest kolejna tragedia śmieciowa lewel up. To nie jest prawdziwa astronautyka. Profesjonalna astronautyka będzie dopiero gdy zaczną produkować nie spadające spontanicznie w kawałkach, maszyny ELEKTROMAGNETYCZNE. Właśnie przygotowuję prototyp.

Portret użytkownika pabloS

Jestem śmieciem tej

Jestem śmieciem tej cywilizacji...i próbuję pomóc. Odkąd ostatni raz tam zaglądałem, a było to z rok temu(albo i więcej), to było chyba jakieś 160 złoty. Przy takim tempie to Ci życia nie starczy...może przydałoby się pierw określić jednak jakieś etapy? Bo póki co to za bardzo nikt nie wie co finansuje...?

Portret użytkownika Q

Nie zawracaj sobie nim głowy.

Nie zawracaj sobie nim głowy.. On nie ma żadnego konkretnego pomysłu ani planu na cokolwiek (!) poza bzdurnym wyobrażeniem czegoś co "posklejał" z różnych plotek i strzępów informacji. Wiesz co wymyślił ?, że ze starego wraku samochodu ze złomu zrobi.... prom kosmiczny...  :-))   :-))   :-))   a napędzi go magnesami, ktore "cudownie" same z siebie wytworzą siłę nośną... to wariat.. nieszkodliwy ale jednak i stąd te przekleństwa, wulgaryzmy i plucie na każdego kto mu nie przytakuje. Smutne to bo kiedyś był inny i dało się z nim porozmawiać.

Portret użytkownika moon fake

To tempo nie zależy ode mnie

To tempo nie zależy ode mnie a od ludzkiej świadomości. Na bayraktar zebrali 20 milionów więc pieniądze są. Nie ma tylko mózgu. Bo co im da że wygrają jedną wojenkę skoro zaraz góra opłaci drugą? Syzyfowe prace muchy na szybie. Ale gdyby się złożyli na technologię która dyskwalifikuje wojny... tu już ęteligęcji małpom zabrakło.

Skomentuj