Duże ilości martwych ryb w okolicy erupcji wulkanicznej koło El Hierro

Kategorie: 

Martwe ryby dryfujące wokół El Hierro - 1tv.ru

Podwodna erupcja wulkaniczna w pobliżu Wysp Kanaryjskich stanowi poważne zagrożenie dla morskiej fauny. Na powierzchni wody dryfuje sporo głównie małych ryb. Dzieje się tak przede wszystkim, dlatego, że duże ilości toksycznych gazów w wodzie zmniejszają stężenie tlenu. Podwodny wulkan jest w fazie erupcji od kilku tygodni. Intensywność tego zjawiska ulega ciągłym zmianom.

 

Na powierzchni morza pływają elementy erupcji, tzw. piroklasty. Ze względu na to jest całkowity zakaz połowów i pływania w okolicy południowego wybrzeża El Hierro.

Ciągle dochodzi do trzęsień ziemi, ale głównie w północnej części wyspy, co dodatkowo stanowi zagrożenie rozpoczęcia kolejnego ogniska erupcji wulkanicznej. Niektóre wstrząsy są dość silne. Wczoraj jeden z nich miał magnitudę 4.6 w skali Richtera.

 

Władze wezwały mieszkańców, aby nie ulegać panice. Jak dotąd żaden z budynków na wyspie nie ucierpiał w wyniku wzmożonej aktywności sejsmicznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika stella325

Pasmo długości ponad 700.000

Pasmo długości ponad 700.000 tyś kilometrów otacza obszar północno -wschodni naszej gwiazdy, dodatkowo obciążony plazmą, gdyby miał wybuchnąć i spaść poniżej powierzchni gwiazdy, spowoduje eksplozję o nazwie flare Hyder. Albo może być wysadzony w powietrze, wysyłając fragmenty cząsteczek w przestrzeń.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Skomentuj