Duże emisje gazów wulkanicznych w Yellowstone mogą wskazywać na możliwość erupcji?

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Pojawiają się niepotwierdzone informacje na temat rosnącego stężenia gazów wulkanicznych w obrębie kaldery superwulkanu Yellowstone. Oprócz tego obserwuje się ciągle zwiększoną aktywność gejzerów co odbija się w postaci wielu mikrotrzęsień ziemi.

 

Naukowcy zbadali ostatnio emisje gazów. Wcześniej około lutego odkryto, że Yellowstone emituje duże ilości helu. Potem doszło do silnych trzęsień ziemi w obrębie kaldery. Niestety przestał działać popularny serwis umożliwiający obserwowanie aktywności Yellowstone - www.isthisthingon.org Pozostaje śledzenie zjawisk sejsmicznych na stronie Uniwersytetu Utah, które są dostępne i wskazują na sporą ilość zjawisk sejsmicznych w ostatnich dniach.

Oprócz zwiększonej aktywności gejzerów rośnie też podobno temperatura wody z nich wytryskującej. Jest ona średnio o 5 stopni cieplejsza niż ta notowana w poprzednich latach. Dodatkowo rośnie też temperatura gleby w obrębie kaldery.

Cały czas dochodzą też informacje o zjawiskach, które zwykle były widoczne na krótko przed wybuchem innych wulkanów. Następuje na przykład wzrost gruntu co podnosi Jezioro Yellowstone. Zostały też wykryte bardzo duże ilości gazów zwanych takich jak siarkowodór i dwutlenek siarki. Gdy gazy te bywały wykrywane w innych wulkanach, bywało to zwykle na krótko przed ich erupcją.

 

W społeczeństwie amerykańskim nadal propaguje się wiadomość, że Yellowstone wykazuje oznaki przygotowania do erupcji. Teoria spiskowa zakłada, że rządzący nie mówią celowo tego co się dzieje w obrębie tego superwulkanu, aby nie wzbudzać paniki jaką wywołałaby informacja o nadchodzącej erupcji. Trzeba przyznać, że wyłączanie dostępu do usług takich jak www.isthisthngon.org raczej nie ułatwia transparentności w zakresie odbioru zagrożenia przez opinię publiczną.

 

Trzeba zaznaczyć, że naukowcy ostatnio wypowiadali się na temat Yellowstone już kilkukrotnie i zawsze w uspokajajacym tonie. Jednak wielu osobom to nie wystarcza, i im bardziej władze uspokajają tym bardziej Internet zostaje zalany  informacjami o niebezpiecznej aktywności wulkanicznej w samym centrum USA.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika Doncio

E tam cieszmy się życiem , to

E tam cieszmy się życiem , to nie zwykły wulkan i nie można przewidzieć co sie stanie może nagle wszystko sie  uspokoi , ale jak bysmy martwili sie każdą możliwą katastrofą to kazdy by kopał bunkry.Coś nad nami czuwa skoro jeszcze w nas nic dużego nie dupło , więc luz może wybuchnać jutro albo za setki lat ,więc kładę na to faje ;p

Portret użytkownika 3plabc

Pamięta ktoś przepowiednie

Pamięta ktoś przepowiednie Nostradamusa (nie wiem czy prawdziwą, przekręconą, czy zmyśloną) o ognie na 45 stopniach, który dosięgnie "nowego miasta". A więc Yellowstone jest na 45 stopniach N, a najbliższym "nowym" i dużym miastem jest chyba Salt Lake City 250km na S. Taka mała dygresja hehehe.

Portret użytkownika zibi

Nie do końca jak piszesz to

Nie do końca jak piszesz to zależy gdzie ucho przystawisz a wpisz u wujka w google 2 mil a zobaczysz,a tak do końca słuchać naukofców co piszą to wiesz zimą w trampkach i nie ważne kiedy była ostatnia ważne że coś się dzieje teraz ,zwierzęta uciekają ,naukofcy zaczynają coś stękać,a rządasy próbują coś ukrywać i masz

Skomentuj