Duża kula ognia spadła na wodach przybrzeżnych Filipin

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Mieszkańcy wybrzeża filipińskiego Zamboanga wciąż przeżywają wydarzenia jakie miały tam miejsce w ostatnia środę. O 5 rano we środę, 2 października 2013 roku, na południowym niebie pojawiła się kula ognia. Świadkowie twierdza, że obiekt spadł na wodach przybrzeżnych. Słychać było eksplozję, którą zainteresowały się lokalne władze.

 

Informacje o incydencie potwierdziły lokalne władze. Całe zjawisko trwało kilkanaście sekund. Według władz przelot niezidentyfikowanego obiektu spowodował chwilowe oświetlenie wiosek. Z oficjalnych informacji wynika, że chwilę potem w oddali dało się usłyszeć głuchą eksplozję.

 

Władze początkowo rozważały, czy eksplozja nie była wynikiem działania człowieka. Mógł to być na przykład sposób połowu za pomocą materiałów wybuchowych. Szybko jednak wykluczono tę hipotezę, ponieważ taka eksplozja nie spowodowałaby oświetlenia całej okolicy.

Prawdopodobne miejsce upadku - źródło: maps.google.com

Lokalni rybacy nazwali ten obiekt UFO, co biorąc pod uwagę fakt, ze nie wiemy co tam upadło, nie jest wcale nadużyciem. Władze jednak przychylają się do teorii, że był to upadek meteorytu, a jego eksplozja nastąpiła pod wodą. Nie są planowane dalsze badania miejsca upadku ze względu na fakt, że na wodach tych jest dosyć duża głębokość, dlatego wysłanie tam specjalnej ekipy poszukiwawczej nie jest brane pod uwagę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika darmi

Coraz więcej spada w naszą

Coraz więcej spada w naszą przestrzeń a od: "Od 10 października 2013 roku zacznie się strajk kontrolerów lotu z 26 państw Europy. Strajk ten będzie trwał aż siedem dni!"..., ktoś może potwierdzić ? Najpierw cyrki w USA teraz Europa chce zamknąć przestrzeń powietrzną, o czymś nie mamy wiedzieć.
 

Portret użytkownika zibi

To jeszcze nie koniec

To jeszcze nie koniec wpiszcie sobie Spektakularny wybuch wulkanu w Meksyku-
film i na nim widać w 19 sek 3 obiekty, oczywiscie nie obchodzą mnie wypowiedzi ultry, nie mile widzianego na portalu,wcześniej pisałem że rządasy manipulują wszystkim,na początku tego filmiku był obiekt bardziej widoczny ale go wykasowali,ale u mnie został

Portret użytkownika navajo88

No tak , a wystarczy się

No tak , a wystarczy się uważnie przypatrzyć się tej fotce która jest dołączona do tego artykułu , i nie będzie żadnej gadki że tam jest za głęboko ! .
Tam są płycizny i głęgokośc nie przekracza około 200 metrów ,
A co do tego co tan spadło no to już inna bajka , bo może to był meteoryt , albo jakiś fragment złomu z kosmosu , zersztą w tym przypadku jest duże pole do popisu  ! hahahahahahahahaha
J.M.H

Strony

Skomentuj