Duża asteroida minie dzisiaj w niewielkiej odległości naszą planetę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obiekt oznaczony sygnaturą 2000 EM26 to asteroida, która ma około 270 metrów średnicy i porusza się z prędkością 43 tysięcy km/h. Minie ona dzisiaj naszą planetę w odległości 2,6 mln km, czyli znajdzie się ośmiokrotnie dalej niż Księżyc.

 

Asteroida jest dosyć spora, bo ma powierzchnię trzykrotnie większą od typowego boiska piłkarskiego. Oznacza to, że przy ewentualnej kolizji z Ziemią nie spłonęłaby w atmosferze jak meteor czelabiński. Specjaliści zauważają też, że bliski przelot asteroidy 2000 EM26 wystąpił niemal równo rok po incydencie na Uralu.

Bezpieczne przejście asteroidy nastąpi dzisiaj, o 2:00 w nocy czasu uniwersalnego, co odpowiada 3 rano w Polsce. Będzie można obserwować to wydarzenie dzięki transmisji na żywo planowanej przez Slooh Space Camera. Będzie można śledzić przekaz wideo wykonany za pomocą teleskopu o odpowiednich do takich obserwacji parametrach.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu astronomicznego - tylkoastronomia.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ocycorne

"Dziad: Od porządku ludkowie

"Dziad: Od porządku ludkowie moi jest Pan Bóg – On pilnuje żeby wszystko szło jak trzeba i było jak na początku, teraz, zawsze i na wieki wieków amen. A diabeł chce zmieniać, ulepszać. Słyszycie? Ulepszać. Już jemu mało, że krowa cieli się, gdzie tam, on chce żeby się źrebiła. Ooo, do czego idzie… Krowy będo się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Tatko: A Pan Bóg? Co na to Pan Bóg?
Dziad: W tym bieda…, że pan Bóg coraz starejszy…, co raz częściej odpoczywa. A diabeł nachalnieje z roku na rok. Wojny jedna za drugą, jak nie tu to tam. Strasznie dziś ludzie zaczepne, biją się i biją.
Kuśtyk: A mniej więcej o co?
Dziad: Tego za bardzo nie wiadomo. Krew sie w ludziach gotuje. Jeżdżą, wyjeżdżają, przyjeżdżają. Oszukaństwo, złodziejstwo, kure***o, Sodoma, Gomora."
  •  
Portret użytkownika endriu

olimpiada

olimpiada śmierci-przepowiednia.
 
Najpierw cytat z Nostradamusa
 
"Rok wielkiego siódmego numeru obrócony 
Pojawi się w czasie igrzysk hekatomby, 
Niedaleko od Wielkiego Tysiąclecia, 
Kiedy zmarli opuszczą swoje groby. "

Portret użytkownika darek1

Ostatnio olśniło mnie, że

Ostatnio olśniło mnie, że przepowiednie dotyczące wstawania ludzi z grobów są jak najbardziej wiarygodne. Teraz jest moda na zombie w serialach, grach i fimach oraz przemarsze ludzi przebranych za umarlaków dlatego jakiś prorok mógł to wyłapać patrząc w przyszłość. To nie żart.

Portret użytkownika jaa

rok temu oprócz

rok temu oprócz czelabińskiego co był rano, przelatywało też coś wieczorem na co wszyscy mieli zwrócone oczy. Czyli, że może jutro rano coś spadnie na Ziemię czego nie widzą? tak na odwrót?

Strony

Skomentuj