Duński rząd wprowadził obowiązek pracy dla imigrantów, którzy chcą dostać „socjal”

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Imigranci nie chcą się asymilować z kulturą i obywatelami krajów Europy, do których coraz liczniej przybywają. Chcą za to brać pieniądze i niczego od siebie nie wymagać. Trzeba to zmienić.

Duński rząd poinformował, że wprowadzi obowiązkowe świadczenie pracy na rzecz społeczności Danii przez 37 godzin tygodniowo, dla wszystkich imigrantów, mających „potrzebę integracji”. Od wykonywania tej pracy ma zależeć otrzymanie zasiłków socjalnych.

Syn przybysza z Etiopii, a obecnie minister ds. imigracji i integracji - Mattias Tesfaye - oznajmił, że „musi być bardziej widoczny związek między wysiłkiem a korzyścią”.

Podobne rozwiązanie chce wdrożyć po ewentualnie wygranych wyborach lider partii Szwedzcy Demokraci - Jimmie Akesson - który uważa, iż „niewłaściwe jest, że ludziom, którzy żyją z zasiłku nie stawia się żadnych wymagań”.

Takie powinno być stanowisko całej Unii Europejskiej, żeby bogate kraje z doskonałą opieką socjalną nie narzekały, iż tylko one muszą przyjmować uchodźców. Wiadomo, że oni idą tam, gdzie dostaną więcej za mniej. Jeśli cała Europa wdroży obowiązek prac na rzecz lokalnej społeczności, w zamian za dobry zasiłek, być może presja migracyjna będzie mniejsza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika bullik

tu chodzi pewnie o takie

tu chodzi pewnie o takie prace interwencyjne, nie dokonca potrzebne ale tworzace miejse pracy.. w niemczech jest tak od dawna i nazywa sie 1€-Job bo dostaje sie 1 € na godzine ale reszte doplaca zasilek i sa tam ogrodnicy co pielegnuja zielen przy urzedach, szkolach, cmentarzach.. przeprowadzki oferowane dla innych socjalnych lub np po smierci wlasciciela mieszkania.. z tego maja tez pchli market gdzie tez jest etat.. jacys malarze po socjalnych mieszaniach.. ogolnie chodzi o nauczenie obowiazku pracy tylko przewaznie tam trafiaja niemcy migajacy sie od podjecia pracy niz uchodzcy..

Skomentuj