Dubaj - pożar jednego z największych wieżowców świata

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/RT

W nocy z czwartku na piątek, jeden z dubajskich wieżowców stanął w płomieniach. Pożar wybuchł w The Marina Torch, budynku znanym również pod nazwą Torch Tower.

 

Ogień pojawił się około godziny 1:00 w nocy w górnej części wieżowca i zaczął się szybko rozprzestrzeniać na niższe piętra. Natychmiast zarządzono sprawną ewakuację i nikt nie ucierpiał. Sytuacja została opanowana dopiero o godzinie 3:40, po czym przystąpiono do schładzania budynku. Przyczyna pożaru nie jest obecnie znana.

Wieżowiec Torch Tower został oddany do użytku w 2011 roku i był wówczas największą budowlą na świecie, a obecnie jest jedną z najwyższych. Posiada ponad 330 metrów wysokości i 79 pięter oraz 3 podziemne. Torch Tower w swojej historii dwukrotnie stanął w płomieniach - poprzedni pożar wybuchł w 2015 roku. Dubaj słynie z wielu drapaczy chmur, w których ogień rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie ze względu na wykorzystane łatwopalne materiały.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

komentarz z YT

komentarz z YT Biggrin
Dancing Israelis ---Nope
Van full of Israelis and explosives—Nope
Collapse at free fall speeds—Nope
Collapse on it's own footprint---Nope
Thermite residue left—Nope
Mint Condition passport found –Nope
BBC reporting collapse while building standing –Nope
Controlled demolitions heard –Nope
Massive Insurance policies taken out---Nope
"Pull it" mentioned on PBS---Nope

etc etc
Looks like just a regular fire Biggrin

Skomentuj