Dubaj oficjalnie rozpoczął testy latających taksówek

Kategorie: 

Źródło: Dubai Media Office

Dubaj jest o krok bliżej do uruchomienia pierwszej na świecie usługi latających taksówek. W poniedziałek Volocopter z powodzeniem przetestował swoje dwumiejscowe latające taksówki, które dryfowały przez około pięć minut 200 metrów nad ziemią. Pojazd przypominający mały helikopter jest wyposażony w 18 śrub napędowych oraz zasilanie elektryczne.

 

Prototyp Volocoptera jest niezwykle cichy, a jego maksymalna prędkość wynosi 100 km/h. Latająca taksówka ma dwa metry wysokości i średnicę około siedmiu metrów. Gdy zostanie oficjalnie uruchomiony, Volocopter będzie mógł latać bez pilota i przeprowadzać kursy trwające nawet 30 minut. W razie kłopotów istnieje wiele opcji ratunkowych, w tym baterie zapasowe, a nawet wbudowany spadochron.

 

Taksówka może posiadać również własną aplikację, dzięki której będzie można zamówić najbliższy wolny Volocopter. Pojazd lata obecnie jedynie na podstawie map GPS, lecz planowane jest wdrożenie modułu, który pozwoli na większą intuicyjność i omijanie niespodziewanych przeszkód.

Venture Beat informuje, że lot testowy miał miejsce podczas uroczystości zorganizowanej dla króla Dubaju, Szejka Hamdana bin Mohammeda. – „Zachęcanie do tworzenia innowacji przyczynia się nie tylko do rozwoju kraju, ale także buduje mosty do przyszłości.” – powiedział Sheikh Hamdan w oświadczeniu.

W ciągu pięciu lat Volocopter planuje uruchomić usługę w Dubaju. Czas się kończy, ponieważ kilkanaście dobrze prospoerujących firm w Stanach Zjednoczonych i Europie opracowuje własne, latające pojazdy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

"BOMBOWA taksówka" i wszystko

"BOMBOWA taksówka" i wszystko w temacie....

czyli "200 kg trotylu w ładnym, maniącym cel "pozornym bezpieczeństwem" opakowaniu"....

Produkt sponsorowany tym iż boeningi z projektu 9/11 były zbyt duże.. i drogie do masowych antygoiskich akcji....

Skomentuj