Dubaj chce pobrać DNA wszystkich mieszkańców

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Dubaj, jedno z najnowocześniejszych miejsc na naszej planecie zamierza pobrać próbki DNA od wszystkich mieszkańców, a z czasem także od przyjeżdżających turystów. Władze stworzą wielką bazę DNA i zajmą się wczesnym wykrywaniem i zwalczaniem chorób.

 

W emiracie Dubaj powstanie laboratorium genomowe w ramach projektu Dubaj 10X, który uruchomiono pod koniec lutego. Kolekcjonowaniem próbek DNA zajmie się urząd Dubai Health Authority. Geny mieszkańców i przyjezdnych będą analizowane z pomocą najnowocześniejszych technologii i sztucznej inteligencji.

 

Program ten będzie skupiał się wyłącznie na zdrowiu mieszkańców - przynajmniej tak mówi się oficjalnie. Rząd chce przewidywać przyszłe choroby i eliminować je jeszcze zanim dadzą o sobie znać. Mimo dobrych z pozoru intencji władz, wielu mieszkańców podchodzi do tego planu bardzo sceptycznie.

Projekt rządowy pozwoli przede wszystkich zaoszczędzić duże kwoty na leczeniu pacjentów i wynieść medycynę na jeszcze wyższy poziom, gdyż choroby we wczesnej fazie są łatwiejsze do usunięcia a terapie pochłaniają znacznie mniej pieniędzy. DNA wszystkich mieszkańców emiratu zostanie pobrane w ciągu 2 lat. Dubaj widzi w tym oszczędności, ale taka baza danych z pewnością zapewni władzy większą kontrolę nad populacją.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika eee

nareszcie będzie przyzwoita

nareszcie będzie przyzwoita biblioteka, mówiąca komu można wyciąć jakie narządy i dać najbardziej potrzebującym bogaczą. Tylko patrzeć jak w Europie wprowadzą podobne rozwiązania. Dla naszego dobra oczywiście.

Portret użytkownika Eva11

Chcą wszystkich wyleczyć po

Chcą wszystkich wyleczyć po tym jak ich doprowadzają do takiego stanu w jakim są ?

Zaoszczędzić na ich pieniądzach ?

To dopiero jest myśl...

Ale jeśli człowiek się sprzedają za  bycie cywilizowanym ,zyjacym w ulepszonym technologicznie swiecie ,na co może   liczyć ?

Ma wszystko ....Po za decydowaniem o samym sobie ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika ono mat opeja

Genetyka, Biomtryka,

Genetyka, Biomtryka, chipowanie, SI to nie sa rzeczy pomagajace ludzkosci. To sa srodki tworzace ludzi bezmyslnych. Kazdy nastepny dzien ma byc Ctrl+C, Ctrl+V i basta. Bez refleksji, bez dyskusji, zadawania pytan. Badz soba ale na naszych zasadach, bo jak nie... to cie odlàczymy od "pràdu".

 

 

Portret użytkownika alojzy

Nie zgodzę się. To są rzeczy

Nie zgodzę się. To są rzeczy pomagające ludzkości ale pod warunkiem, że są stworzone na potrzeby ludzkości, a nie na potrzeby rządzących łajz. A że tylko rządzące łajzy mają tyle kasy i możliwości żeby produkować takie sprawy dla własnych celów, a potem je wciskać każdemu "dla jego dobra" - to jest jak jest.
To jest jak z ołowiem: bardzo potrzebny metal, używany praktycznie wszędzie i przynosi same korzyści z wyjątkiem okoliczności kiedy leci z dużą prędkością w moją stronę - wtedy jego zalety przestają być dla mnie istotne.

Portret użytkownika dd

zgodziłeś się, zapewniając że

zgodziłeś się, zapewniając że się nie zgadzasz.

Wszystko byłoby w porządku gdyby to było dobrowolne, albo z jakąś formą zachęty - np nie płacisz skłądki zdrowotnej do ZUS.

Co innego jak to ma być przymus. Problem się pojawi jak zdiagnozują chorobę nieuleczalną.

Portret użytkownika alojzy

"Program ten będzie skupiał

"Program ten będzie skupiał się wyłącznie na zdrowiu mieszkańców"
O! To tak jak w Polsce ze szczepionkami! "Dla Twojego dobra zaszczepimy Cię choćbyśmy mieli Cię wsadzić do więzienia i zlicytować Twój dom!"

Założę się, że troska o zdrowie dubajczyków jest tak czysta i płomienna, że za odmowę dostarczenia DNA - pójdzie się siedzieć.
Powiem tak: patrząc na działania tzw. "światowego rządu" jest pewne, że już mają do dyspozycji wiedzę i technologię przerastającą najśmielsze sny bydła wałęsającego się po Ziemi.
I, żeby niepotrzebnie nie wpadać w alarmowy ton którego i tak nikt nie weźmie poważnie, to tylko dodam, że te wszystkie technologie mają tyle wspólnego z dobrem, zdrowiem i komfortem ludzkiego bydełka, co karabin maszynowy z nauką alfabetu morsea.

Skomentuj