Dubai Metaverse stworzy 40 tys. wirtualnych miejsc pracy w 5 lat

Kategorie: 

Źródło: tg

Największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zamierza zmodernizować gospodarkę za pomocą blockchain i wirtualnych światów. Dubaj ogłosił strategię Metaverse, czyli plan, w ramach którego nowa branża stworzy do 40 tys. wirtualnych miejsc pracy i zwiększy PKB miasta o 4 miliardy dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Według księcia Hamdana bin Mohammeda, autora inicjatywy, w Dubaju działa obecnie ponad 1 tys. firm w tym sektorze, które przynoszą gospodarce narodowej około 500 mln USD, a w najbliższej przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

 

Jak wynika z doniesień Bloomberga rząd zobowiązał się do opracowania globalnych standardów w celu stworzenia bezpiecznych platform dla konsumentów. Przyciągając prywatnych profesjonalistów i duże przedsiębiorstwa, Dubaj stworzy infrastrukturę i zasady wprowadzania nowych technologii do codziennego życia. Nie wiadomo, czy Dubai Metaverse będzie „jednym światem”, czy też zbiorem autonomicznych usług.

 

„Nowa strategia kładzie nacisk na rozwój talentów i inwestowanie w przyszłe możliwości oraz zapewni wsparcie szkoleniowe w zakresie metaverse dla programistów, twórców treści i użytkowników platform cyfrowych” – podaje państwowa agencja informacyjna WAM.

 

Jeśli koncepcja zostanie wdrożona zgodnie z planem, do 2027 r. w Dubaju będzie pracowało 40 tys. specjalistów w miejskim metawersie, a PKB miasta wzrośnie o 4 miliardy dolarów. W przeciwieństwie do krajów zachodnich, a także Chin i Indii, Dubaj szybko wydaje licencje bankowe giełdom kryptowalut i nowym startupom fintech. W ostatnich latach miasto przyciągnęło wielu dużych graczy w tej dziedzinie, w tym liderów rynku Binance i FTX.

 

Mimo że Dubaj dopiero ogłosił „strategię metakosmiczną”, niektóre firmy z tego miasta już planują przenieść swoje biznesy do wirtualnego świata. Na przykład największa linia lotnicza Emirates ogłosiła, że zamierza przenieść swoją działalność do metawersu, a deweloper Damac Group wyraził zainteresowanie budową „cyfrowych miast”, które będą istnieć tylko w wirtualnej rzeczywistości. Co więcej, firma medyczna Thumbay już szykuje się do wdrożenia pierwszego szpitala w metaverse, który będzie pełnił funkcję usługi telemedycyny.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A kto zajmie się produkcją

A kto zajmie się produkcją materialną ? No chyba że i wirtualnie będziemy się wreszcie odrzywiać samą PRANĄ Tylko wtedy, że i w takiej sytuacji, ktoś będzie musiał nasze zwłoki ustawić na światlo i to całkiem niewirtualnie. Bo, to nie jest tak, że nie jem nie piję a chodzę i żyję ? To zegary robią a nie ludzie ! Czy mamy tu do czynienia z kolejnym NONSENSEM Cegiełką końca cywilazcji ? 

Portret użytkownika syriues

Prosze sobie obejrzeć film

Prosze sobie obejrzeć film pod tytułem 

Zaczipowani

Wtedy zdacie sobie sprawę, ze ten pomysl z metawers to nauka sztucznej inteligencji poprzez nas.jezeli ja czy ty tam wejdziesz,to bedziesz odpowiedzialny za to co moze spotlac twoje dzieci.

Brak wolnej woli.

Portret użytkownika Hannto

Zabawne że ludzie zawsze

Zabawne że ludzie zawsze oskarżają o wszelkie zło to czego nie rozumieją, choć tak naprawdę prawdziwym złem jest sam człowiek jako taki. W końcu to my ludzie wymyśliliśmy wojny, morderstwa, nienawiść na tle rasowym czy też religijnym lub jakimkolwiek innym, a zawsze szukamy winnych dookoła. Widać ludzkość nie potrafi się uczyć na błędach przeszłości i zawsze będzie skazana na walkę w celu wyniszczenia własnego gatunku. Żałosna tożsamość grupowa.

Portret użytkownika Q

To wcale nie jest zabawne..

To wcale nie jest zabawne.. bo tu nie ma nic do śmiechu. Te prymitywy o ludzkim wyglądzie z niedorozwiniętą psychiką szkodzą, niszczą, deprawują i jeszcze się cieszą że mogą kogoś opluć - a zasługują tylko na unicestwienie. Mądre przysłowie mówi: "uderz w stół a nożyce się odezwą " i dlatego dostałeś minusy za kilka zdań prawdy, bo chołota nienawidzi prawdy, gardzi nią i niszczy każdego kto "śmie" ją głosić. Masz moje poparcie od samego początku.

Portret użytkownika Hannto

Wszystko ładnie i pięknie

Wszystko ładnie i pięknie tylko że ostatecznie wszystkie te firmy zmienią branże bo nawet wirtualna firma podlega prawom podaży i popytu. Ten system nie może działać w nieskończoność, a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt że masa ludzi na świecie już dawno wpadła na podobny pomysł to w końcu zacznie to przynosić straty. Zresztą tak samo było z koparkami. Długo były opłacalne, ale w końcu stały się powodem spadku wartości wirtualnej waluty i przestały się opłacać. Tak naprawdę zawsze najbardziej opłacalne było inwestowanie tylko w 2 rzeczy. W gastronomie i w biznes pogrzebowy bo ludzie zawsze będą jeść i umierać.

Portret użytkownika oswiecony77

https://innemedium.pl

https://innemedium.pl/wiadomosc/dwa-nowe-kregi-w-zbozu-odkryto-je-w-poblizu-brytyjskiego-zamku  Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: Ustąp temu miejsca; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesiądź się wyżej; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Wiekszosc z was wydaje sie ze jestescie nikim Ale to was matrix uposledza ze jestescie inni 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika axell69

zapomniałeś  dopisać że twoja

zapomniałeś  dopisać że twoja nauka i wiara  mówi nam od  setek lat -" dostałeś w prawy , nadstaw lewy"  dlaczego  wasze nauki tak twierdzą ??    to bardzo proste  , po co  jehowym lub innym katolom  zbuntowany  niewierny , co nie ??  A fakt  prawdziwy jest  taki - dostałeś  w prawy bo nie byłeś uważny i jak się nie zdecydujesz na atak oberwiesz w lewy ......  czyli  KŁAMIESZ  pisząc  " Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Wiekszosc z was wydaje sie ze jestescie nikim Ale to was matrix uposledza ze jestescie inni "     wiec kłamiesz  od pierwszej linijki do ostatniej  agencie   masoński 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj