Drzymała XXI wieku

Kategorie: 

Źródło: 3DOM

Biurokracja skutecznie zabija w Polakach chęć ubiegania się o swoje, a przytłaczające podatki odciągają ludzi od pomysłu zakładania własnej firmy. To, co obecnie obserwujemy w Polsce, nie jest jednak niczym nowym.

 

„Pandemia spowodowała festiwal propozycji mających na celu ratować przedsiębiorców i dbać o zdrowie ludzi. W efekcie tych działań zbankrutowało najwięcej firm w historii i zginęło najwięcej ludzi od czasów II Wojny Światowej i nie wirus to spowodował, tylko reakcja rządu na wirusa”. Tak pisze Radosław Patlewicz w swojej książce „Nowy wóz Drzymały”.

 

Dokument patriotyczny poświęcony jest w głównej mierze Michałowi Drzymale. Postać ta stała się przykładem polskiej pomysłowości w walce z biurokracją i nie tylko. Warto jednak zauważyć, że nie zamieszkanie w wozie zrobiło z niego bohatera. Dziesiątki, jeżeli nie setki Polaków zamieszkało w wozach, gdyż nie mogło od władz pruskich uzyskać pozwolenia na budowę domu. Michał przeszedł do historii, gdyż skutecznie żonglował przepisami prawa, aby ośmieszyć wrogą biurokrację. Im bardziej pokazywał urzędnikom, jacy są mali, tym bardziej oni chcieli się na nim zemścić. Wymyślali kolejne absurdy, kierowane niskimi po- budkami zemsty, przez co stawali się jeszcze mniejsi i tym łatwiej można było ich dalej ośmieszać.

Książka czyni doskonałe porównanie okresu okupacji do aktualnego czasu pandemii. Obecnie panujące absurdalne przepisy nie załamały Polaków. Wręcz przeciwnie – jak główny bohater – stawiamy czoło obostrzeniom i przeszkodom. Puby zamieniły się w baseny, muzea lub fabryki maseczek. Siłownie zamieniły się w ośrodki zdrowia, a sale do ćwiczeń urządzają zawody sportowe. Wszystko po to, by uratować swój dorobek życia przed upadkiem. Sztywne przepisy uprzykrzają życie rodakom od wielu lat. Dokument poświęcony Drzymale XXI wieku, który przeciwstawia się absurdom prawa jest już dostępny w Wydawnictwie 3DOM.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Artiom

od dawna wiemy ze jedynym

od dawna wiemy ze jedynym szkodnikiem i rzeczywista przyczyna ze Polacy sa tam gdzie sa czyli w czarnej d... jest polska administracja. Tak, to Polacy Polakom robia to ze tak trudno odbic sie nam od dna. No i co z tym mozemy zrobic? Nic. poniewaz poziom zagonienia jest tak duzy ze ci co podla innych w urzedach ciesza sie a reszta ma za malo mozliwosci by to zmienic.

A swoja droga ciekawe czy ktokolwiek z was zauwazyl ze od kilku lat jestesmy w odslonie kolejnej swiatowej wojny.

Portret użytkownika inzynier magister

Serwis YouTube zmienił zasady

Serwis YouTube zmienił zasady publikowania materiałów dotyczących koronawirusa. Od teraz nie będzie można publikować filmów, które mówią o szczepionkach w sposób uznany przez YouTube za dyskredytujące wakcyny.

Serwis będzie automatycznie usuwać materiały, które promują fałszywe twierdzenia o skutkach przyjęcia szczepionek lub substancjach, jakie wakcyny zawierają.

Tępione będą również materiały odmawiające szczepionkom skuteczności w ochronie przed zakażeniem koronawirusem. Nowe wytyczne mają dotyczyć zasadniczo wszystkich szczepionek, nie tylko tych przeciwko Covid-19.

Możliwe będzie – przynajmniej w teorii – publikowanie materiałów krytycznych wobec przyjętej przez dane państwo czy instytucję polityki szczepionkowej, omawianie historycznych klęsk tej polityki czy też wskazywanie na negatywne własne doświadczenia ze szczepionkami.

W istocie serwis YouTube już od wielu miesięcy prowadził częściowo analogiczną politykę, kasując wiele filmów – także polskich kanałów – które krytykowały główną linię narracji o Covid-19. Ofiarą tego rodzaju cenzury padł na przykład kanał wRealu24. Cenzura w YouTube uderzała także w inne tematy, na przykład w prawdę o ruchu politycznym LGBT, za co ocenzurowano kanał PCh24 TV. 

Źródło: press.pl

NANOTECHNOLOGICZNY KECZUP ZNAMIENIA BESTII 666 MODYFIKUJE I UŚMIERCA NOSICIELI MIKSTURY NWO

https://www.bitchute.com/video/sgF0BskMad7o/

CZY ISTNIEJE DUCHOWA, PSYCHOLOGICZNA I NANOCZĄSTECZKOWA OPERACJA COVID-19 ?!

https://www.bitchute.com/video/8R7bclpeFNzE/

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj