Drużyna piłkarska Arabii Saudyjskiej zignorowała minutę ciszy dla ofiar zamachu w Londynie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Tuż przed meczem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w piłce nożnej doszło do skandalu. Piłkarze reprezentujący Arabię Saudyjską, którzy mieli się zmierzyć z drużyną z Australii, kompletnie zignorowali minutę ciszy, która odbyła się na cześć ofiar niedawnego zamachu terrorystycznego w Londynie.

 

Mecz odbywał się na stadionie w Adelajdzie, lecz najwięcej emocji wywołało zdarzenie, które odbyło się tuż przed rozgrywką. Azjatycka Konfederacja Piłkarska zadecydowała o minucie ciszy, aby uhonorować ofiary zamachu w Anglii. Śmierć poniosło wtedy również dwóch Australijczyków.

 

Podczas gdy kibice na trybunach potrafili zachować się w takiej sytuacji godnie a reprezentanci Australii stanęli w linii i również należycie uczcili minutę ciszy, drużyna przeciwna raczej nie była zainteresowana tym zdarzeniem - piłkarze nie stanęli w linii a część z nich po prostu przystąpiła do rozgrzewki, za co zostali później wygwizdani.

W kontekście tej sytuacji niektórzy twierdzą, że goście z Arabii Saudyjskiej mogli zwyczajnie nie zrozumieć o co chodzi i jak zachować się w tej sytuacji. Dowiadujemy się jednak, że Azjatycka Konfederacja Piłkarska powiadomiła wcześniej o minucie ciszy, lecz drużyna gości wyraźnie zaznaczyła, że nie weźmie w tym udziału.

 

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej stwierdziła, że minuta ciszy jest sprzeczna z jej kulturą i obyczajami. Jednak media szybko wskazały, że zdarzały się przypadki, w których saudyjskie drużyny piłkarskie, np. al-Ahli Saudi FC przed meczem z FC Barceloną uhonorowała minutą ciszy ofiary katastrofy lotniczej w Kolumbii, podczas której zginęło wielu piłkarzy z brazylijskiego klubu Chapecoense.

Można zatem uznać, że saudyjscy piłkarze zwyczajnie nie mieli zamiaru oddawać szacunku zabitym podczas zamachu. W najgorszym przypadku możemy stwierdzić, że wyznawcy islamu, którzy próbują podbić Europę, nie mają zamiaru honorować śmierć niewiernych, którzy przecież giną "w słusznej sprawie".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Szok! Mówię o tych

Szok! Mówię o tych policjantach. Powinni mieć prawo do użycia w takiej sytuacji ostrej broni. Albo przynajmniej gumowej i poranienia dotkliwego tego tałatajstwa. Policja przyzwyczaiła te święte krowy do bezkarności. Jak policja bedzie się nadal bała i nie wzmocnią jej uprawnień to marnie to widzę. 

Portret użytkownika Realista12321456

Po tych okropnych 6

Po tych okropnych 6 miesiącach rządów Donalda Trumpa ja jako zwolennik Nacjonalistycznych ruchów marzę o tym aby prezydentem USA była Clinton.Błędy i chęć doprowadzenia do III wojny światowej przez Zaczesanego białego pejsatego żyda można wymieniać bez liku:

1.Czy ktoś z was znalazł źródło dowodów na to ze Asad użył broni chemicznej z Idlib ? no właśnie USA też takich dowodów nie mają , a pomimo to zmobardowały żołnierzy Asada walczących z ISIS.

2.Czy nadal wierzycie że do wyborów Szatanów Zjednoczonych nie mieszała się Rosja? Były szef CIA pod przysięgą zeznał że Rosja miała swój udział w wyborach.

3.Czy doprowadzenia do konfliktu zbrojengo na półwyspie koreańskim , to jest to o czym zwolennicy Pejsa marzą ? czy prowokowanie Chin umieszczając THAAD na południu jest czymś normalnym.

4.Czy normalna jest sytuacja w której zięć pejsa będący tak samo pejsem , wyjeżdża do Iraku , z chęcia doprowadzenia tam do pokoju ? tyle lat niszczenia i jeden mały blondynek chce doprowadzić do pokoju ,śmiechu warte.

5.Czy oskarżanie Clinton o chęć doprowadzenia do III wojny światowej , jest czymś fair wobec swoich wyborców w momencie kiedy samemu chce się taką wojnę rozpętać ?

6.Czy to przypadek że niecałe 2 tygodnie po spotkaniu Źydowkiego blondyna z królem Arabii Saudyjskiej,zmuszono kraje zatorki Perskiej do zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem oskarżając Katar o to że wspiera ISIS ? 

7.Czy to przypadek że ISIS wozi się Toyotami wyprodukowanymi w Szatanach ? że posiada Abramsy wyprodukowane z Szatanach?

PS.Impeachement to jest w tej chwili najlpesze wyjście jakie się może zdarzyć USA i całemu światu.

Portret użytkownika SunsetShimer

<p>koles jak ci bomba kolo

<p>koles jak ci bomba kolo dupy nie wybuchnie to sie nie nauczysz??? pzreciez oni ta wojne tu sciagaja chca podbic europe pzrez masowe zasiedlanie sie na naszych ziemiach a jak ich juz bedzie wiecej niz NAS to bedziemy mieli pzrejebane wiecd moze do tego nie dopuscmy co . Chcieli byscie teraz mieszkac w niemczech albo francji ?? bo ja nie . nie ma zamiaru czekac az mi bomba kolu dupy wybuchnie . moze chcoc raz niech Polak bedzie madry pzred szkoda a nie po szkodzie ... Pozdro</p>

Strony

Skomentuj