Drukarki 3D mogą już drukować szklane przedmioty

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowoczesne drukarki 3D pozwalają stworzyć obiekty z szerokiej gamy materiałów. Mogą być to nie tyllko tworzywa sztuczne, ale również metale. Jednak do tej pory nie udało się stworzyć za pomocą druku 3D obiektów szklanych.  

Niemieccy naukowcy z Instytutu Technologii w Karlsruhe postanowili sprostać temu wyzwaniu. Udało im się opracować technologię, która umożliwia uzyskanie szklanych obiektów trójwymiarowych za pomocą drukowania 3D.

Naukowcy stworzyli specjalny, płynny tusz na bazie szklanych nanocząsteczek. Po wydrukowaniu trójwymiarowego obiektu, umieszcza się go w piecu, w którym materiał ulega utrwaleniu pod wpływem wysokiej temperatury.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika baca

z zakupem drukarki 3D nie

z zakupem drukarki 3D nie należy się śpieszć albowiem drukowanie metalowego bilonu jest bez sensu ze względu na absurdalną cene pirackich skrzynek do przechowywania monet, lepiej myślę poczekać aż naukowcy opracują w końcu metodę druku papieru, wtedy banknoty się niedrogo w każdym domu wyprodukuje, każdy będzie bogaty i skończy się kryzys finansowy na świecie... każdy będzie szczęsliwy... no może oprócz rudego folksdojcza, bo jemu najdłużej zejdze wydrukowanie pieniędzy jakie jest winny...

 

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Za kilkanaście lat głowice do

Za kilkanaście lat głowice do drukarek 3d (i materiały) pozwalające drukować cokolwiek twardszego od plasteliny będą zabronione do prywatnego użytku. Ale w sumie nie będzie to wielki problem, bo wcześniej wyginie 7/8 ludzkości, a ci co "przetrwają" będą bardziej myśleli o przeżyciu i pracy dla korporacji niż o własnych pomysłach jak np. drukowanie duperel w 3d.

Skomentuj