Druk 4D zostanie wykorzystany do produkcji broni

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube
Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda, Uniwersytetu w Pittsburghu i w Illinois otrzymali 855 tysięcy dolarów od amerykańskiego biura wojskowego ds. badań naukowych. Projekt zakładana zbadanie jakie możliwości w produkcji broni dają drukarki 4D.

 

Drukarki 3D tworzą konkretne przedmioty, natomiast druk 4D polega już na stworzeniu pasma materiałów, które w zależności od czasu lub odpowiednich warunków zmienia swój kształt. Uczeni twierdzą, że technologia ta posiada ogrom zalet i może zostać wykorzystana do zbudowania np. samonaprawiających się mostów.

Jak wspomniano wcześniej, naukowcy z trzech uniwersytetów będą prowadzić projekt, koncentrując się na drukowaniu materiałów w skali mikroskopijnej. Amerykańskie wojsko ma nadzieję, że dzięki drukowi 4D będzie można stworzyć kamuflaż automatycznie zmieniający kolor, tak aby mógł przystosować się do otoczenia, bądź wydrukowania broni, która samodzielnie się poskłada.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj