Drony zostaną użyte do kontrolowania społeczeństwa w mieście Dayton

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Komisja w mieście Dayton (stan Ohio) oraz urzędnicy ogłosili, że chcą podpisać umowę z lokalną firmą ochroniarską, dzięki której będzie można prowadzić stały nadzór z powietrza. W tym celu zostaną użyte samoloty, a z czasem bezzałogowe drony.

 

Stałe Systemy Nadzorowania (PSS) obecnie prowadzi działalność na całym obszarze Dayton. Już w niedalekiej przyszłości będzie można prowadzić obserwacje za pomocą dronów - wszystko oczywiście dla dobra obywateli. Całodobowy nadzór z powietrza ma czuwać nad jakąkolwiek pozornie nielegalną działalnością. Ross McNutt, szef PSS powiedział, że miasto będzie mogło uzyskać dostęp do kamery wideo z pilotowanego statku. Miasto podobno prowadzi program "Trusted Situational Awareness", który zbiera dane w czasie rzeczywistym i przekazuje je policji, dzięki czemu policja będzie mogła "zidentyfikować i przerwać nielegalną działalność".

 

Program zostanie użyty na Międzynarodowym Lotnisku w Dayton na okres sześciu miesięcy a jeśli się sprawdzi - departament lotnictwa przeznaczy dodatkowe fundusze. Już teraz można usłyszeć jaki ten system jest przydatny. Dzięki niemu będzie można "zapobiegać i minimalizować akty terroryzmu, przestępczości i morderstw". Mówi się o zastosowaniu bardzo dobrych kamer, dzięki którym będzie można śledzić czyiś samochód a nawet obserwować osobę, która przebywa na swoim podwórku.

 

Całodobowy nadzór z powietrza może być idealnym sposobem na kontrolę obywateli. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem.

 

 

Źródło:http://rt.com/usa/program-city-surveillance-dayton-412/ 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Ja

Po wolutku po cichutku zbliża

Po wolutku po cichutku zbliża się w tamtym kraju skok na gruba "kasę" łobywateli tegoż pięknęgo i pełnego najinteligentniejszych ludzi na świecie "chodzi o typowego amerykanina - Joe, Joe Six-Pack, Joe Blow" jesli sie nie zgodzą dobrowolnie, zostaną odpowiednio przekonani a dla wybrańców czekaja nagrody w formie dożywotnich wakacji w kurortach FEMA.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj