Drony mają nieść pomoc ludziom w odległych obszarach dżungli

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia w Peru zatwierdziło projekt firmy WeRobotics, który ma wykorzystywać drony do transportu i pomocy w nagłych wypadkach w dżungli.

 

Obszarem do testów stał się region Contamana, gdzie śmiertelnie jadowite węże kąsają aż 45 osób każdego miesiąca. Lekarze często nie są w stanie dotrzeć na czas do pacjenta, ze względu na duże odległości, podróż na miejsce wypadku może trwać nawet powyżej sześciu godzin.

 

Drony mają pokonywać te same odległości w jedynie 35 minut, przekazując na przykład próbki krwi w celu postawienia diagnozy lub niezbędne leki dla pacjentów. Pierwszy test odbył się z symulowanym zatruciem i dostarczeniem antidotum i zakończył się sukcesem. Obecnie planuje się pójść o krok dalej i wydłużyć trasy urządzeń do 100 kilometrów.

Wydaje się, że na tak trudne warunki terenowe, współpraca z dronami jest niezbędna. Koszt urządzenia ma być niewielki, a zapotrzebowanie na nie w krajach trzeciego świata stale rośnie. Podobne drony pracują już na dużą skalę w odległych obszarach Rwandy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Skomentuj