Dron ratunkowy ocalił dwie osoby podczas pierwszego dnia pracy

Kategorie: 

Źródło: Business InsiderAu na youtube.com

Koncepcja stworzenia dronów ratunków okazała się zasadna w błyskawicznym tempie – podczas pierwszego dnia testów sprzętu na wybrzeżu Australii, udało się ocalić parę pływaków. Akcja ratownicza trwała niecałe 70 sekund, podczas gdy ludzkiej ekipie ratowniczej zajęłoby to około 6 minut.

Już pierwszego dnia pracy nowy dron ratunkowy pomógł w uratowaniu dwóch nastoletnich pływaków, którzy topili się na otwartej wodzie oceanu, oddaleni o około 700 metrów od brzegu Lennox Head w stanie Nowa Południowa Walia.

 

Twórcą nowoczesnego sprzętu ratunkowego jest firma Little Ripper Life Saver. Podczas testów drona ekipa została powiadomiona o tym, że dwoje nastolatków walczy z falą o wysokości około 3 metrów. Ratownicy naprowadzili drona na miejsce zdarzenia, a następnie urządzenie wypuściło specjalny ponton, który nadmuchał się po opadnięciu na wodę.

 

Nastolatkowie w wieku 15 i 17 lat chwycili się podłużnego pontonu i z nim byli już w stanie płynąć do brzegu. Cała akcja ratunkowa trwała jedynie niecałe 70 sekund, a gdyby miał przeprowadzić ją człowiek, samo dotarcie do topiących się ludzi zajęłoby około 6 minut. Zastosowanie nowej technologii nie tylko przyspiesza tempo akcji ratunkowych, ale także nie wymaga narażania życia ani zdrowia ludzkich ratowników.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj