Drapieżna ryba pacu z rzeki Parana została złowiona w stanie New Jersey

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na jeziorze Swedes w stanie New Jersey wędkarz złapał egzotyczną rybę pacu, pochodzącą z Ameryki Południowej. Plotka przypisuje pacu, posiadającej zęby przypominające ludzkie, zamiłowanie do jedzenia męskich genitaliów.

 

Ron Rossi złapał tropikalną rybę słodkowodną, którą łatwo można spotkać w Amazonce. Ryby pacu mają nikczemną reputację nabytą po edycji w Animal Planet jednego z odcinków serialu w reżyserii Jeremiego Wade’a. Zaprezentowano je tam, jako rzeczne potwory, które mogą odgryzać jądra mężczyznom. W filmie opisano przypadki takich ataków. W ich wyniku dwie osoby zmarły. Historie te zyskały niebywałą popularność w Internecie.

„Słyszałem o kilku rybakach z Papui - Nowej Gwinei, którzy zostali wykastrowani w wodzie” - powiedział Wade. Krwawienie było tak silne, że ludzie umierali. Miejscowi powiedzieli mi, że mężczyzn zabiło cos pod wodą, co gryzie jak człowiek. Oni nie wiedzieli, co to było".

Pacu należą do tej samej rodziny, co piranie, ale przeważnie jedzą rośliny, uzupełniając dietę małymi rybami. Ulubionym ich przysmakiem są orzechy, które ryby mogą mylić z jądrami. Szczęki tych stworzeń są wystarczająco silne, aby odgryźć kawałek ludzkiego ciała. Ryby te żyją w Amazonii, ale są również spotykane w wodach stanów New Jersey, Kolorado, Kalifornii, Arkansas, Teksas, Alabama, Idaho, Indianie, Maine, Missisipi, Wirginia, Utah, Wisconsin i Wyoming.


W New Jersey pacu zadomowiła się prawdopodobnie za sprawą nieodpowiedzialnych hodowców. Akwaryści pozbywają się tych stworzeń, gdy z małych słodkich rybek przekształcają się one w metrowe giganty, ważące około 18 kilogramów.

 


Artykuł pochodzi z portalu przyrodniczego:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika krzych56

"Ulubionym ich przysmakiem są

"Ulubionym ich przysmakiem są orzechy, które ryby mogą mylić z jądrami" W szczególności gdy te w gaciach wydzielają zapach podobny do ulubionych orzechów.
Mieszkańcu Ameryki zanim wejdzesz do rzeki:
- wypierz gacie
- wypierz swoje klejnoty rodowe.
Gwarancji nie daję, ale zawsze masz kilka minut szansy nim Pacu się zorientuje, że została oszukana.
 

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Arkady Fiedler, polski pisarz

Arkady Fiedler, polski pisarz i podróżnik uczynił te lub podobne ryby jednymi z "bohaterów" swej powieści dla młodzieży - "Orinoko". Wśród tubylczychych plemion indiańskich XVIII-wiecznej Wenezueli (gdzie rozgrywa się akcja książki) nosiły one nazwę HUMA.

Portret użytkownika kisiu

Właśnie skończyłem czytać tę

Właśnie skończyłem czytać tę książkę. W finalnej scenie  opowieści ryby te zabijają przepływających przez rzekę Akawojów. Zaatakowały czując ruch w wodzie. Nazywano je huma ale myślę, a nawet jestem pewien, że tu chodziło o piranie.

Skomentuj