Drapacze chmur będą oczyszczać miasta ze smogu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Specjaliści z firmy Arconic rozważają budowę gigantycznego wieżowca, który będzie w stanie oczyścić miasta ze smogu. Budynek ma zostać pokryty specjalnym materiałem o nazwie EcoClean, który będzie wchłaniał szkodliwe substancje z atmosfery.

 

EcoClean posiada specjalne środki chemiczne, które pod wpływem światła reagują z parą wodną, niszcząc szkodliwe substancje. Wieżowiec będzie mógł zrzucić swoją pokrytą zanieczyszczeniami powłokę w sposób porównywany do tego, w jaki wąż zrzuca skórę.W budynku znajdzie się także specjalne okno Bloomframe. Będzie ono w stanie przekształcić się w przeszklony balkon w ciągu jednej minuty. Arconic zademonstrowało już swój projekt na targach i wystawach technologicznych.

Wysokość planowanego, futurystycznego wieżowca ma wynosić około 5 kilometrów. Konstrukcja będzie wykonana z elementów wytworzonych za pomocą drukarki 3D.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Stary Warszawiak

To jest zwykła mazowiecka

To jest zwykła mazowiecka mgła a nie żaden smog. Wymyślony smog jest natomiast sposobem na wyrwanie od Polski 40.mld złotych przez knesejm na ich żydo-chazarskie potrzeby. Nie dajcie się ogłupić Polacy.
Polskę trzeba oczyścić z żydowskich malwersantów i złodziei a nie jakiegoś wyimaginowanego smogu, który nie istnieje. Normy żydostwo zaniżyło specjalnie, żeby nas Polaków dalej niszczyć i rabować.  

To coś tak jak obniżono normy cukru we krwi i teraz zdrowy człowiek jest cukrzykiem a żydo-mendycy serwują mu leki, na których zarabia miliardy żydo-farmacja. Patrzcie tym złodziejom na szpony i ZERO zaufania.

Portret użytkownika młody warszawiak

stary warszawiaky smiem

stary warszawiaky smiem twierdzic, ze jestes juz tak stary ze z domu sie nie ruszasz. wychodziłeś na zewnątrz jak ta "mgła" miała swój punkt kulminacyjny?
przeceiz az gryzło w gardle. wieczorem i w nocy masakra

mgła mgłą, ale smog był. nie wiem czy jeszcze jest

Skomentuj