Dramatyczny spadek liczby klientów w centrach handlowych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ostatni zakupowy „Czarny Piątek”, pokazał, że tłuste lata centrów handlowych, powoli zaczynają mijać. Odnotowano drastyczny spadek klientów, a branża jest pełna obaw o przyszłość tej gałęzi biznesu.

Z danych Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU), wynika, że w porównaniu z „Black Friday” przed pandemią COVID-19, obecnie mamy do czynienia z spadkami odwiedzalności galerii handlowych, na poziomie od 35 do 42 procent.

Nawet najmniej poszkodowane firmy handlowo-usługowe, działające na terenie galerii, odnotowały spadki liczby klientów sięgające kilkunastu procent. Najmocniej dotknięci, stracili 50% klientów sprzed pandemii.

Zofia Morbiato - dyrektor generalna ZPPHiU - stwierdziła:

Obawialiśmy się, że Black Friday może nie być porównywalny poziomem odwiedzalności do lat sprzed pandemii, ale nie sądziliśmy, że będzie aż tak źle.

Zatem wynajmujący powierzchnię w centrach handlowych, coraz mocniej odczuwają covidowy kryzys, wywołany nakręcaniem spirali strachu w społeczeństwie. Problem jest bardzo dotkliwy, bo właściciele galerii nie chcą obniżać czynszu za wynajem. Zyski zmniejszone o połowę, połączone z niezmiennie wysokimi opłatami najmu, skutkować mogą tym, że już wkrótce wiele centrów handlowych będzie świeciło pustymi witrynami sklepów, których po prostu nie będzie opłacało się otwierać.

Tym samym, zupełnie nieoczekiwanie pandemia przyczynia się do nieświadomego bojkotu konsumpcji u znacznej części społeczeństwa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Tadeusz Białek

To może niech przestaną

To może niech przestaną oszukiwać. telewizor przed czarnym piątkiem kosztował np. 3500 zł, w piątek 30 % zniżki, a cena 3700 i tak jest nie tylko w dziale telewizorów. Większość cen nagle wzrasta ,żeby po upustach i tak pozostać na poprzednim poziomie.

Portret użytkownika Kolesław

Po części to ludzie nie mają

Po części to ludzie nie mają już kasy na wycieczki po galeriach przy zwiększonych cenach wszystkiego, a druga sprawa to kowidowi naziści. Ja nie chodzę w miejsca gdzie wymaga się zakładania pieluchy na mordę i gdzie jakiś faszol będzie mi kazał tą pieluchę założyć. A tym bardziej, gdzie faszol będzie mi wystawiać za to mandat. Kolejna sprawa jest taka, że staram się w miarę możliwości bojkotować miejsca segregacji, bo wiem, że ci sami ludzie bez mrugnięcia okiem potem wrzucą innych do komory gazowej, jeśli dla elit zajdzie taka potrzeba. Więc kij wbijam w ich biznesy, sami chcieli upaść, bo nie mają wyobraźni, więc niech upadną.

Portret użytkownika kropidło

Jakoś nie słychać o sprawach

Jakoś nie słychać o sprawach sądowych, które wytoczyć branża hotelarska, branża turystyczna, siłownie, restauracje, fryzjerzy i wiele innych grup pracowniczych. Gdzie odszkodowania za nakaz zamknięcia interesu, nie wszyscy dostali tzw.wsparcie rządowe. Jak mają się wyroki sądowe z początku "pandemii" gdy ludzi karano za nienoszenie masek, za wyjście do lasu czy parku, za bycie na kwarantannie przez 2 miesiące bo sanepid zapomniał o ludziach, którym zabronił wychodzenia z domu. Jak się spojrzy na zeszły rok to ogarnia człowieka pusty śmiech, że ludzie dali się traktować jak traktuje się bydło. Ten co wymyślił ten cyrk miał niezły ubaw. Książka z 2020 roku pt. Fałszywa pandemia - krytyka naukowców i lekarzy. Niestety jak widać nic to nie zmieniło, wciąż nakazy i zakazy, ograniczenia i przymus. Prawdopodobnie to szaleństwo skończy się wtedy gdy niektóre kraje po wyszczepieniu swych obywateli w 96% bedą mieć tyle samo zakażeń co w krajach gdzie wyszczepienie jest na poziomie 40%. ""Dlaczego liczba hospitalizacji wśród zaszczepionych na COVID-19 rośnie? Dr Fauci mówi : Od kilku miesięcy postawione w tytule pytanie zadają sobie nie tylko obawiający się epidemii COVID-19 obywatele, ale także medycy. Dlaczego liczba hospitalizacji wśród osób zaszczepionych rośnie? Jednym z powodów jest statystyka. Skoro rośnie liczba zaszczepionych, rośnie też prawdopodobieństwo, że u większej liczby ludzi dojdzie do infekcji przełamującej"". Jakie mądre tłumaczenie. "" Nasze dane sugerują, że covid 19 odznacza się śmiertelnością, która mieści się w granicach sezonowej grypy"" to powiedział Prof. dr med. John Ioannidis, epidemiolog i biostatystyk. Ale niektórzy wciąż brną w pandemię i zaczynają ostrą grę w swoich krajach tak jak Australia czy Austria i wsadzanie ludzi do więzień czy do obozów dla niezaszczepionych. O co więc chodzi, czy na naszych oczach rodzi się nowy hitleryzm, tylko kto będzie lub jest dziś Hitlerem, a może to nowy mesjasz ludzkości.

Portret użytkownika Jajo

Jeżeli coś takiego jak

Czy naprawdę poczucie wolności tylu ludzi można zburzyć noszeniem maseczki?

To tak samo śmieszna historia jak samce alfa których poczucie męstwa zależy od tego czy stoją czy siedzą przy sikaniu.

Niektórych krępuje odzież, ale jakoś nikt nie ma problemu z tym, że za publiczne obnażanie się można dostać mandat czy trafić do aresztu, (bo przecież ciało człowieka jest naturalne i odzienie to zmyślony konwenans). Każdy obowiązek nałożony na Ciebie traktujesz jako zwiastun komory gazowej?

Piszę to raczej z nudów, bo wiadomo że tego typu poglądy na tej stronie to ziarno trafiające na nieurodzajne grunty, większość bywalców tego typu serwisów pod sztandarem świadomości i wolności umysłu ma tak samo zabetonowany łeb i klapki na oczach jak ci, których krytykują, tylko są zwróceni w odmiennym kierunku. Tymczasem świat nie jest czarnobiały, ale miejsca na dialog o szarościach nie ma, bo przecież każdy już wszystko wie, przejrzał na oczy, a kto się ma odmienne zdanie jest nieuświadomionym dronem, baranem albo foliarzem i w sumie nie ma co dyskutować. I chyba to jest najgorsze. Nie odmienne nawet skrajne poglądy, tylko zabijanie tego dialogu.

Najbardziej szkoda, że  - niezależnie od poglądów - brakuje tej odrobiny ucywilizowania i kultury, żeby te swoje poglądy przedstawić bez hejtu i bluzg. Może jak ktoś nie umie się wypowiedzieć tak, żeby nie obrzucać innych gównem, to "pielucha na mordzie" jest jednak wskazana? Wink

 

Portret użytkownika ​euklides

Każdy obowiązek nałożony na

Każdy obowiązek nałożony na mnie bez mojej zgody traktuję jak terroryzm. A z terrorystami się nie dyskutuje, bo jest to skazane na porażkę. Dyskusja z tobą to jak dyskusja z typem, który uważa, że należy wysadzić się w autobusie i tak mocno wierzy w jakiegoś swojego COVIDo-Allaha, że za chu...a nie rozumie, że to on narzuca się wszystkim i jest agresorem. Dostaje kulkę w łeb i jest zdziwiony, że z nim nie duskutowano....

Portret użytkownika ARTUR

Ścierwo popierające

Ścierwo popierające szczepienia należy omijać , zaszczepieni ledwo dychają aby jeszcze chodzić w takie miejsca a nieszczepieni powinni unikać dużych skupisk zaszczepionych aby nie złapać jakiegoś cholerstwa które produkują w swoim organiżmie . Zapewne niedługo będą się paliły galerie aby wyłudzić odszkodowanie i pokryć straty a przy okazji wzorem III Rzeszy winą obarczy się niezaszczepionych .

Strony

Skomentuj