Dramatyczne lądowanie w Kanadzie. Wielki Jumbo Jet wylądował „na brzuchu"

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Przylatujący z Chicago, Boeing 747-400 firmy SkyLease Cargo, wypadł z pasa startowego i prześliznął się po trawie na kanadyjskim lotnisku Halifax Stanfield, informuje portal Airways.

 

Incydent miał miejsce w środę 07 listopada br. Samolot leciał z USA do Chin. Maszyna lądowała w Halifax, aby odebrać ładunek. Z powodu nieudanego lądowania samolot zjechał z pasa startowego i zatrzymał się 50 metrów dalej. Istniało duże prawdopodobieństwo pojawienia się ognia.

 

Pięciu członków załogi, którzy byli na pokładzie, doznało drobnych obrażeń i zostało przewiezionych do najbliższego szpitala w celu przeprowadzenia badań. Po incydencie, lotnisko Halifax Stanfield ogłosiło odwołanie lotów i tymczasowo zawiesiło pracę.

 

We wrześniu samolot Air Niugini wpadł do morza po nieudanej próbie pilota lądowania na lotnisku Weno (Mikronezja). Do incydentu doszło z samolotem Boeing 737-800, przewożącym 46 pasażerów ze stanu Pohnpei do stanu Truk.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj