Dramatyczna sytuacja w Jemenie - ponad 2 miliony dzieci cierpi z powodu niedożywienia

Kategorie: 

Foto: Hugh Macleod/IRIN/CC BY-NC-ND 2.0

Raport Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) jest bardzo niepokojący. Wojna w Jemenie dotyka głównie mieszkańców tego kraju, a zwłaszcza dzieci. UNICEF ostrzega, że niemal 2,2 miliona dzieci jest niedożywionych a sytuacja pogarsza się z każdym miesiącem.

 

Należąca do ONZ organizacja humanitarna twierdzi, że około 1,7 miliona dzieci cierpi na umiarkowane niedożywienie, a ponad 460 tysięcy dzieci jest poważnie niedożywionych. Średnio co 10 minut, w Jemenie umiera jedno dziecko - z powodu głodu lub choroby. Statystyki te wzrosły niemal o 200% w ciągu dwóch lat.

Foto: Hugh Macleod/IRIN/CC BY-NC-ND 2.0

Sytuacja jest najpoważniejsza w zachodniej części kraju, gdzie toczą się działania zbrojne. Wojna utrudnia dostęp do ludzi, którzy potrzebują podstawowych artykułów spożywczych, lekarstw i produktów sanitarnych.

 

W Jemenie, najbiedniejszym państwie na Bliskim Wschodzie, niedożywienie jest stałym problemem i wciąż narasta. Stan zdrowia dzieci jest na ogół katastrofalny - ponad 2/3 populacji nie ma dostępu do opieki medycznej. Ponad połowa placówek medycznych nie funkcjonuje a wielu lekarzy nie otrzymuje wynagrodzeń od miesięcy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Anyari

Wiem, że zostanę rozszarpana

Wiem, że zostanę rozszarpana za to co napiszę, ale co mi tam. 
 W necie można odszukać takie zestawienie, które mówi że my, w naszej obecnej sytuacji, jesteśmy tak naprawdę wybrańcami świata. Nieliczną grupą ludzi zdrowych, najedzonych, wedukowanych, z dachem nad głową, dostępem do wygód i wiele wiele innych. Jest nas naprawdę niewiele.
Ktoś też kiedyś wrzucał kuleczki do słoika za każdy 1000? (nie pamiętam dokłądnie) ludzi na świecie, którzy wymagają pomocy (to było w kontekście imigrantów ale sens jest ten sam). Naprawde w nianaciągany sposób wielki słój przepełnił się w chwilę a kulki zaczęły rozsypywać się tysiącami po ziemi....
Ja wiem, to przykre, straszne. Ale tym ludzim nie da się pomóc. Pomoc doraźna tylko szkodzi i rozciąga agonię.

Mogę tylko dziękować Rodowi, Swrogowi i Perunowi Gromowładnemu , że urodziłam się potomkinią Rodów Rasy Wielkiej i Rodu Niebieskiego.

Portret użytkownika Trak

Niechybnie w tyn niemenie

Niechybnie w tyn niemenie brakuje demokracji a tutaj europejscy spece od demokracji się opieprzają. Są też dzieci, które niedojadają i palacze, którzy niedopalają. Ja po nich dojadam i dpalam i tyle. Polecam się.

Portret użytkownika ACHILES

to wstyd że jeszcze nikt ze

to wstyd że jeszcze nikt ze stałych TUBYLCÓW, SIĘ, NIE WYPOWIEDZIAŁ, na powyższy temat !!!

CZY TE DZIECI TAM, SĄ gorsze od waszych TUTAJ ????

Ludzie włączcie swoje własne MYŚLENIE, to są TAKIE SAME DZIECI, jak wasze !!!

Portret użytkownika Medium

Achiles, ja widzę wstawiony

Achiles, jak widzę obrazek z wystawianiem ramienia dziecka przez matkę, to przykro, ale coś mi tu śmierdzi, mam zgrzyt mentalny i zaczynam być ostro podejrzliwa. A zachodnie doniesienia nauczyłam się ignorować, dla własnego zdrowia, nie z egoizmu.

Strony

Skomentuj