Dramatyczna awaria silnika Boeinga z pielgrzymami do Mekki - awaryjne lądowanie w Indonezji

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Dramatyczne sceny rozegrały się w środę wieczorem na lotnisku w Makassar w Indonezji. Boeing 747-400 linii Garuda Indonesia, lecący do Arabii Saudyjskiej z 468 osobami na pokładzie, musiał awaryjnie lądować tuż po starcie. Powodem była nagła awaria jednego z silników, który stanął w płomieniach.

 

 

Samolot należący do narodowego przewoźnika Indonezji, Garuda Indonesia, wystartował z lotniska w Makassar o godzinie 17:15 czasu lokalnego. Na pokładzie znajdowało się 450 pasażerów oraz 18 członków załogi. Wśród podróżnych byli głównie pielgrzymi udający się na doroczną muzułmańską pielgrzymkę do Mekki, zwaną pielgrzymką hadżdż.

 

Tuż po oderwaniu się od pasa startowego, kiedy samolot już unosił się w powietrze, nagle doszło do awarii jednego z silników. Dramatyczne nagranie opublikowane w mediach społecznościowych pokazuje, jak silnik Boeing'a 747 staje w ogniu. Pilot natychmiast podjął decyzję o powrocie na lotnisko w Makassar.

 

Zgodnie z relacjami linii lotniczej, pilotowi udało się bezpiecznie sprowadzić maszynę na ziemię. Samolot wylądował na lotnisku, z którego wcześniej wystartował. Nikt z osób znajdujących się na pokładzie nie odniósł obrażeń.

 

Po wylądowaniu pasażerowie zostali ewakuowani, a samolot poddany szczegółowej kontroli technicznej. Linie Garuda Indonesia poinformowały, że usterka została usunięta i maszyna jest już w pełni sprawna. Lot do Arabii Saudyjskiej został wznowiony kilka godzin później.

 

Indonezyjskie władze lotnicze niezwłocznie rozpoczęły dochodzenie w celu ustalenia przyczyn awarii silnika. Wstępne informacje wskazują, że mogło dojść do usterki technicznej, jednak na ten moment nie ma oficjalnego potwierdzenia.

 

Rzecznik linii lotniczych zapewnił, że bezpieczeństwo pasażerów jest najwyższym priorytetem Garuda Indonesia. Podkreślił również profesjonalne działanie załogi, która opanowała sytuację i zapewniła bezpieczne lądowanie maszyny.

 

To kolejny incydent lotniczy, do którego doszło w ostatnim czasie w Indonezji. W październiku zeszłego roku samolot linii Lion Air rozbił się w morzu, a w marcu tego roku podobna katastrofa spotkała maszynę Sriwijaya Air. W obu przypadkach zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

dramatycznie  bylo  by gdyby 

dramatycznie  bylo  by gdyby  kosciół żydokatolicki   zablokował wjazd do Lichenia , wielu  ortodoksyjnych katoli by  oszalało  z tego powodu  , a tak to  taka wiadomość   wyjeta z kontekstu  dzisiejszych czasów  wojennych  i obnażania   kłamst  , jest tak wazna  jak spierdalająca koza przed kozojebcemi  pustynnymi  xD   .  Zawsze uważałem ze  mały beonig   jest tak ułomny jak jego twórcy ,  wytwórcy  zydowoodu   lepiej spisali   siem jednak  w wielu filmach 

Zresztą   , Admin   który jest  zachwycony afromarekańską  technologią  , nie raz nam pokazał   po przez przekazy piśmienne  że   stoi   jak wół  u bram do ameryki , niech stoi    bo i bramy i  cały  naturalny  naród  stanów zjebanej  ameryki   czeka   na kolejnych .........

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Axell, tak mi się skojarzyło.

Axell, tak mi się skojarzyło.. może nie Licheń, a Lednica. w 2015 roku zmarł Dominikanin Jan Góra, jego pogrzeb odbył się ze wszystkimi honorami państwowymi:

niestety nie mogę znaleźć zdjęcia, jak jego tumna była przez amerykańskiego Hummera i oile dobrze pamiętam na przyczepce za nim..

Z powyższego zdjęcia widać, że była kompania reprezentacyjna oraz orkiestra wojskowa. Państwo z kościułkiem od zawsze pod rękę w celu indoktrynowania i okradania pleban.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj