Doszło do rozbłysku X na Słońcu

Kategorie: 

Źródło: NASA

Po ostatnich kilku dniach obniżonej aktywności słonecznej doszło do rozbłysku z zachodzącego regionu oznaczonego numerem 2035. Był to tak zwany rozbłysk impulsywny, a od jego początku do maksimum wystarczyło zaledwie dziesięć minut

 

Region z którego powstał rozbłysk znajduję się na zachodniej krawędzi tarczy słonecznej tak więc powstałe CME(koronalny wyrzut masy) nie będzie skierowany w stronę Ziemi. Jeszcze tydzień temu na tarczy słonecznej znajdowało się kilkanaście aktywnych regionów a wiele z nich posiadało potencjał do rozbłysków najwyższej klasy, jednak do tego nie doszło.

 

Teraz gdy większość tych rejonów znajduje się już po niewidocznej stronie Słońca a ryzyko rozbłysku klasy X szacowane jest przez analityków na jeden procent, dochodzi do rozbłysku który ostatecznie został sklasyfikowany jako X1.39.

W najbiższych dniach aktywność słoneczna powinna być co najwyżej na średnim poziomie dopiero w niedziele można spodziewać się ponownego wzrostu aktywności, kiedy to na wschodzie pojawią sie powracające aktywne regiony.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu:

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Roo

Ojej, Anakin... nie dość, że

Ojej, Anakin... nie dość, że wreszcie już masz zalogowanego usera, który Cię chwali, to jesio chwalisz sam siebie w takim słodko-kwaśnym sosie. Biggrin Chłopie ogarnij się, ale trzeba przyznać, że wyciągasz wnioski i zmieniasz taktykę.

Portret użytkownika Roo

Tak szczerze to rozbłyski

Tak szczerze to rozbłyski klasy X nie są wcale taką rzadkością... czemu by nie publikować takich "sensacji"  TYLKO na waszym super portalu zmianysolarne.pl . Jakby to było X1200 skierowane w Ziemię to faktycznie jest to wzmianka warta uwagi tutaj.

Skomentuj