Doszło do kolejnego bliskiego przelotu asteroidy w pobliżu Ziemi

Kategorie: 

Źródło: NASA

Nowo odkryta asteroida oznaczona 2021 EF1 przeleci obok Ziemi w odległości 279 750 kilometrów. Jest to już dwudziesty trzeci obiekt typu NEO, który zbliżył się do Ziemi na odległość mniejszą niż Księżyc, w 2021 roku.


Do przelotu doszło 8 marca 2021 roku w okolicach 04:46 czasu uniwersalnego. 2021 EF1, tak jak większość obiektów, które zbliżają się do Ziemi na taką odległość, należy do grupy asteroid Apollo. Po raz pierwszy zaobserwowano go w Mt. Lemmon Survey, w amerykańskim stanie Arizona, na dwa dni przed jego najbliższym podejściem. Zgodnie z szacunkami badaczy ma ona szacunkową średnicę od 3 do 6,6 metra.

Źródło: NASA

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Ted

W końcu coś większego

Sorry, znowu poszedł dubel. 

A jest okazja dodać, że rzeczywiście są miejsca z większym priorytetem, jak tam grzmotnie to rzeczywiście będzie piękny początek, po równie pięknym końcu     (-;

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika Quark

Zapominasz tylko o tym , że

Zapominasz tylko o tym , że asteroida nie przebiera i "morduje" wszystko jak leci a przeważnie niewinnych , bo tych jest znacznie więcej ! A jeśli myślisz , że zniszczenie Izraela czy jakiegokolwiek innego kraju poprawiło by sytuację u nas ... to jesteś w mylnym błędzie ! Większość wrogów jest znacznie bliżej ... w zasięgu ręki. 

Portret użytkownika Ted

Nie ma ludzi " niewinnych ".

Nie ma ludzi " niewinnych ". Ten świat zostanie zniszczony i jest coraz większa szansa na to, że zostanie zniszczona cała ta planeta. Bóg ma już dość ludzi. Oczywiście są grupy, które bardziej " zasłużyły " na zagładę, ale z kolei nie są one zawieszone w próżni i plenią zło z przyzwoleniem reszty a na dodatek atakują Boga.

Zniszczę tą planetę.

 

Skomentuj