Dostawca usług internetowych zablokował Twittera i Facebooka, aby protestować przeciwko cenzurze Trumpa

Kategorie: 

Źródło: https://www.yourt1wifi.com/

Mały dostawca usług internetowych (ISP) z Idaho postanowił zaprotestować przeciwko cenzurze, blokując swoim użytkownikom dostęp do Twittera i Facebooka.

„Zauważyliśmy, że Twitter i Facebook cenzurują naszych klientów i informacje” - oświadczył swoim klientom dostawca usług internetowych T1 WIFI w Priest River.

 

Dostawca usług internetowych twierdzi, że wszyscy użytkownicy będą domyślnie blokowani przez Facebooka i Twittera, a ci, którzy potrzebują dostępu, powinni znajdować się na białej liście. Firma twierdzi, że odpowiedziała na wezwania klientów, aby odmówić ich rodzinom i dzieciom dostępu do obu stron internetowych.

 

Dostawca usług internetowych nie odpowiedział na prośbę o komentarz i nie jest jasne, jakie konkretne mechanizmy zamierza wykorzystać do filtrowania dostępu do obu platform. Dostawcy usług internetowych zazwyczaj filtrują dostęp tylko do wyraźnie nielegalnych witryn internetowych, zwykle za pośrednictwem czarnej listy adresów IP na poziomie serwera nazw domen (DNS).

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Konan Astronom

Lokalny dostawca. Mały, ale

Lokalny dostawca. Mały, ale wariat.

Zaden dostawca, ani operator nie powinien, a wrecz powinien miec prawnie zakaze, blokowanie tresci.

takie blokady powinny miec miejsce na mocy decyzji sadowej. Lub prawa stanowionego. Jasno i konkretnie, a nie w rozmyty i propagandowy sposob "walki z fake news".

No coz... coraz mniej normalnosci...

Strony

Skomentuj