Doradca papieża w sprawie zmian klimatu sugeruje redukcję ludzkiej populacji o co najmniej 6 miliardów osób

Kategorie: 

Źródło: Internet

Profesor Hans Joachim Schellnhuber, to jeden z najbardziej znanych na świecie klimatologów. Kilka lat temu został wybrany jako przedstawiciel watykańskiej grupy do spraw klimatu. To on zaprezentował w Watykanie papieską encyklikę ekologiczną Laudato sii.

Jego kandydatura jest bardzo kontrowersyjna, bowiem jakiś czas temu powiedział on, że planeta jest przeludniona o co najmniej sześć miliardów ludzi.

Schellnhuber chciałby stworzyć tzw. „Planetarny Trybunał” oparty na „Konstytucji Ziemi”, który sprawowałby władzę nad każdym narodem i rządem na świecie. Jest on więc zwolennikiem wszechmocnego, koncentrującego się na poprawie klimatu światowego rządu, który będzie rządził planetą. Opowiada się za „dyktaturą pod pretekstem naukowym”.

Uważa, że globalna demokracja powinna być zorganizowana wokół trzech podstawowych działań:

Konstytucji Ziemi - która będzie ważniejsza od Karty Narodów Zjednoczonych

Rady Globalnej - tworzonej przez grupę osób wybieranych bezpośrednio przez wszystkich ludzi na Ziemi, do której przynależność nie byłaby ograniczana geograficznie, religijnie, kulturowo.

Planetarnego Sądu - ponadnarodowego ciała prawnego, badającego naruszenia Konstytucji Ziemi.

Schellnhunber jest przekonany, że planeta posiadająca około miliarda ludzi, byłaby dzięki powyższym działaniom doskonale zarządzana i pozbawiona obecnych problemów.

Od dłuższego czasu wyraźnie da się zaobserwować radykalny zwrot w kwestii postrzegania realnej wartości ludzkiego życia, która coraz częściej jawi się jako pozbawiona znaczenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Profesor - cokolwiek się myli

Profesor - cokolwiek się myli. Znaczna część naukowców twierdz, że nawet "opcja 0", nie ztrzyma zmian klimatu (Dowodem są tu np zmiany klimatu sprzed powstania Homo) Należy uśmiercić ok 7,8 mln jednostek - jako że "bez ludzi". - problem zniknie

Portret użytkownika ąę

Należy zmniejszyć ilość

Należy zmniejszyć ilość sukienkowych -spora część z nich na "boku" wyrabia bezeceństwa (biskup Śliwowski z dawnego elbląskiego tak zabradziażył podczas wizyty duszpasterskiej w ZSRR,że pomagała go znaleźć moskiewska milicja), aktualnego  metropolitę pomorskiego chyba niedługo pożegnamy...A w ogóle jest za duzo tych wypasionych świętych mikołajów.

Portret użytkownika kolo

I ma rację. I ludzie mogli by

I ma rację. I ludzie mogli by to osiągnać bez większych problemów, gdyby tylko kazdy zrozumiał, że wielkość naszej populacji jest tu problemem i biorąc to pod rozwagę decydowali się na 1 dziecko. W kilka pokoleń liczba ludzi na ziemi znacznie by zmalała i byłby mniejszy problem z zasobami.

Strony

Skomentuj