Donald Tusk został "Prezydentem" Europy

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Od wczoraj wszystkie media donoszą o wiekopomnej chwili. Z brukselskiej "kaplicy sykstyńskiej" wyszedł biały dym, a Donald Tusk został oficjalnie nominowany na zastępcę człowieka o "charyzmie mokrego mopa", Hermana Van Rompuya. Polski premier został "kierownikiem Europy”, czyli przewodniczącym Rady Europejskiej.

 

Premier Donald Tusk, który dzięki sile zmasowanej propagandy przez 7 lat "nie miał z kim przegrać" i przetrwał szereg afer w tym dwie dziwne katastrofy lotnicze, w których zginęła większość polskich generałów wyższego stopnia, w końcu dał sobie spokój z rządzeniem w naszym umęczonym kraju i wyemigrował do Brukseli. Został "grubym misiem" dokładnie tak jak przepowiadały przed wakacjami tak zwane taśmy prawdy.

 

Donald Tusk osiągnął tę pozycję dzięki Angeli Merkel, która była jego protegowaną i zapewne wprost zaproponowała go na to stanowisko. Polski premier oddał realną władzę w Polsce za "żyrandol", czyli sprawowanie funkcji reprezentacyjnych bez możliwości wpływania na politykę UE.

 

Oczywiście kompetencje Prezydenta Unii Europejskiej - szefa Rady Europejskiej - są niewielkie, ot może cośtam nakreślić i zaproponować, ale realna władza jest w rękach Jeana Cloude Junckera, szefa Komisji Europejskiej, notabene też nominowanego przez Angelę Merkel.

 

Przy okazji dzisiaj okazało się, że komisarzem UE do spraw energetyki zostanie Elżbieta Bieńkowska, zatem w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony Rosji, nasi rządzący na najwyższych szczeblach, premier i wicepremier, uciekają z Polski na ciepłe posady w Brukseli.

 

Można sobie zadać pytanie czy to awans, czy ucieczka przed ewentualną odpowiedzialnością, gdy PO straci władzę i nowa ekipa zacznie wyciągać na wierzch wszystkie afery. Pozycja szefa Rady Europejskiej zapewnia immunitet i powoduje, że nasz wymiar sprawiedliwości nie będzie w stanie wyciągać żadnych konsekwencji wobec niego.

 

Niewątpliwie ta nominacja to sukces Polski, o której na jakiś czas przypomni sobie świat. Fakt forsowania tej kandydatury przez Niemcy może jednak skłaniać do pytania, czy będzie on Prezydentem UE, bardziej niemieckim, czy bardziej polskim.

Wybór Tuska na jedno z najwyższych stanowisk w UE to też zrobienie na przekór Rosjanom, którzy kiedyś ogłosili "wilczy bilet" dla Aleksandra Kwaśniewskiego za wsparcie tak zwanej "pomarańczowej rewolucji" na Ukrainie. Polska, a więc i Donald Tusk, wsparła teraz rewolucję na kijowskim Majdanie, która doprowadziła do wojny domowej na Ukrainie, a mimo to, lub może właśnie dlatego, na naszego przywódcę spłynął ostatni splendor.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika pultusk

masz dziadu tutaj taka mine

masz dziadu tutaj taka mine ze ; chcesz napluc na oselke lub juz masz pelne spodnie ; A POWINIENES JUZ MIEC !!! Zastanawia sie wiele i wielu , gdy niby ty wielki pilkarz na jakiej pozycji grasz ? To zupelnie proste ; ty "pilkarzu " kopiac wszystkich jak leci grasz na ; Pozycji spalonej !!!!!! 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika lol

Mocodawcy skrócili mu tylko

Mocodawcy skrócili mu tylko smycz i podstawili miskę, w sumie się nie dziwię lista sukcesów w Polsce jest przecież ogromna - stadiony, orliki i płatne autostrady wybudowane za pożyczone pieniądze wliczone aktualnie w dług Polski.
Przy okazji zgnojeni polscy przedsiębiorcy, bo obce banki i frmy mają się tu dobrze.
Nie ma się tak naprawdę z czego cieszyć, no może z tego, że prawdziwi mocodawcy się ujawili go popierając na to nic nie znaczące stanowisko.
Podobinie z Elą B. - czy ktoś jest w stanie wymienić choć jeden sukces tej pani będący zarazem działaniem z korzyścią dla Polski? Trzepanie doklejonymi firanami i strzelanie focha to trochę za mała nawet jak dla poprawnego urzędnika na jakiego powolne media ją kreują.
 
Lipa panie i panowie lipa, mało kto pamięta, że ten człowiek jest jednym z biegających wokół okrągłego stołu, a wiele to tłumaczy.

Portret użytkownika Pantałyk

Nie widzicie ludzie, że naszą

Nie widzicie ludzie, że naszą jedyną i ostatnią szansą jest jeszcze wkurwić się i wyjść na ulicę? Zostaniemy na bank spacyfikowani- to prawda, ale chociaż zachowamy twarz i honor oraz udowodnimy, że nie jesteśmy tylko mięchem, które przeznacza się na rzez. Pokażemy że stać nas chociaż na walkę o nasze dzieci, które przy aktualnym "porządku", będą tu albo wyrobnikami albo zupełnymi dziadami. W najlepszym wypadku wyjadą by być popychadłem i myć jaja starym angolom lub szwabom.
Ale z drugiej strony patrzę tak na tę armię lemingów i widzę że NIC tu się raczej nie zmieni. Jak to śpiewał "Cool Kids Of Death"- tu nie będzie żadnej rewolucji, będzie pokaz śmiertelnej instrukcji, tu nie będzie żadnego powstania, będzie lekcja- umierania.
I taka jest smutna prawda...
 

Portret użytkownika darek1

Już bardzo dawno temu

Już bardzo dawno temu zauważyłem, że Polska trzyma się jeszcze tylko dzięki najazdom naszych "wikingów" z narzędziami i uprawnieniami na wózki widłowe na cywilizowane tereny zachodu. Dlatego nie podoba mi się ,że premier W.B. (który chce zmniejszyć migrację na swoje tereny przede wszystkim muzułmanów, ale oberwie się i naszym) tak przyklaskuje Tuskowi.

Portret użytkownika redi

Donald Tusk zdrajcą? nie on

Donald Tusk zdrajcą? nie on nie zdradził własnego narodu, tylko jest bochaterem dla tego w nagrodę dostał tę posadę. Dokonał wielkich zmian pod (cichą) okupacje i niszczenie naszego narodu w każdej dziedzinie życia.W przyszłosci zostanie głównym rabinem na terenach polski.

Portret użytkownika klrmf

Media jak zawsze przekłamują

Media jak zawsze przekłamują fakty:
po pierwsze to nie żaden sukces Polski tylko prywatny pana Tuska i jego konta bankowego!
po drugie właściwie żaden to sukces, bo ten stołek zapewne miał obiecany przez ciocie Merkel w zamian za rozwalenie polskiej gospodarki, a szczególnie dziedzin konkurujacych z niemiecką, jak np. stocznie czy cukrownie, dzięki temu niemiecka kwitnie a polacy jak niewolnicy napier... na dotowanych farmach u szkopów

Portret użytkownika koń który mówi

A ja to mówiłem głośno odkąd

A ja to mówiłem głośno odkąd ten burak został wepchnięty na stołek premiera. Ileż trzeba mózgu, żeby widzieć fałsz w oczach, gestach i mowie tego człowieka? Jak głupim być trzeba, że iść do urny wyborczej i głosować na jego partię? Gdzie są ci wszyscy ludzie teraz? Powinni popełnić harakiri ci młodzi, wykształceni z wielkich miast.
Ale ich już tu nie ma. Zmywają gary na zachodzie.

Portret użytkownika brutal

witam wszystkich, nikodem

witam wszystkich, nikodem tusk jako donald dyzma i patrzcie jak to człowiek moze wysoko zajść ! polska jako torcik została już zjedzona został ino talerz ,teraz odbierze nagrode w wysokosci 300 tys jełro rocznie gołej pensji !!! ładnie się urządziła polska elita nawet myszka mikke teraz ma szefa donalda, korwin morde zamknoł jak dostał posadke nawet broni swego szefa ! bo w końcu za to mu placą, pięknie wygląda dziś polska sprzedajna polityka od lewicy do prawicy, pytam kto ma tu cokolwiek zrobić pożytecznego dla polski ? czy jest jeszcze jakiś chętny ? w zamian za posadke w ue ? bo tyle jest wart dzis polski patriotyzm kasa , kasa , kasa, jestem juz 3miesiąc w skandynawi tu też nie zle komuną jebie ,ale za to inny świat inni ludzie zupełnie inna kultura i poszanowanie człowieka, sory ale polska przypomina rynsztok nie chce mi się tu wracać nic mnie nie ciągnie do polski poza zoną i dziecmi których chce ściągnąć w te strony czym prędzej tym łatwiej będzie młodym się tu przystosować żeby zacząć normalne życie jak przystało człowiekowi pozdrawiam zycze duzo energi i sloneczka 
 

Strony

Skomentuj