Donald Tusk został "Prezydentem" Europy

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Od wczoraj wszystkie media donoszą o wiekopomnej chwili. Z brukselskiej "kaplicy sykstyńskiej" wyszedł biały dym, a Donald Tusk został oficjalnie nominowany na zastępcę człowieka o "charyzmie mokrego mopa", Hermana Van Rompuya. Polski premier został "kierownikiem Europy”, czyli przewodniczącym Rady Europejskiej.

 

Premier Donald Tusk, który dzięki sile zmasowanej propagandy przez 7 lat "nie miał z kim przegrać" i przetrwał szereg afer w tym dwie dziwne katastrofy lotnicze, w których zginęła większość polskich generałów wyższego stopnia, w końcu dał sobie spokój z rządzeniem w naszym umęczonym kraju i wyemigrował do Brukseli. Został "grubym misiem" dokładnie tak jak przepowiadały przed wakacjami tak zwane taśmy prawdy.

 

Donald Tusk osiągnął tę pozycję dzięki Angeli Merkel, która była jego protegowaną i zapewne wprost zaproponowała go na to stanowisko. Polski premier oddał realną władzę w Polsce za "żyrandol", czyli sprawowanie funkcji reprezentacyjnych bez możliwości wpływania na politykę UE.

 

Oczywiście kompetencje Prezydenta Unii Europejskiej - szefa Rady Europejskiej - są niewielkie, ot może cośtam nakreślić i zaproponować, ale realna władza jest w rękach Jeana Cloude Junckera, szefa Komisji Europejskiej, notabene też nominowanego przez Angelę Merkel.

 

Przy okazji dzisiaj okazało się, że komisarzem UE do spraw energetyki zostanie Elżbieta Bieńkowska, zatem w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony Rosji, nasi rządzący na najwyższych szczeblach, premier i wicepremier, uciekają z Polski na ciepłe posady w Brukseli.

 

Można sobie zadać pytanie czy to awans, czy ucieczka przed ewentualną odpowiedzialnością, gdy PO straci władzę i nowa ekipa zacznie wyciągać na wierzch wszystkie afery. Pozycja szefa Rady Europejskiej zapewnia immunitet i powoduje, że nasz wymiar sprawiedliwości nie będzie w stanie wyciągać żadnych konsekwencji wobec niego.

 

Niewątpliwie ta nominacja to sukces Polski, o której na jakiś czas przypomni sobie świat. Fakt forsowania tej kandydatury przez Niemcy może jednak skłaniać do pytania, czy będzie on Prezydentem UE, bardziej niemieckim, czy bardziej polskim.

Wybór Tuska na jedno z najwyższych stanowisk w UE to też zrobienie na przekór Rosjanom, którzy kiedyś ogłosili "wilczy bilet" dla Aleksandra Kwaśniewskiego za wsparcie tak zwanej "pomarańczowej rewolucji" na Ukrainie. Polska, a więc i Donald Tusk, wsparła teraz rewolucję na kijowskim Majdanie, która doprowadziła do wojny domowej na Ukrainie, a mimo to, lub może właśnie dlatego, na naszego przywódcę spłynął ostatni splendor.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika pultusk

masz dziadu tutaj taka mine

masz dziadu tutaj taka mine ze ; chcesz napluc na oselke lub juz masz pelne spodnie ; A POWINIENES JUZ MIEC !!! Zastanawia sie wiele i wielu , gdy niby ty wielki pilkarz na jakiej pozycji grasz ? To zupelnie proste ; ty "pilkarzu " kopiac wszystkich jak leci grasz na ; Pozycji spalonej !!!!!! 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika lol

Mocodawcy skrócili mu tylko

Mocodawcy skrócili mu tylko smycz i podstawili miskę, w sumie się nie dziwię lista sukcesów w Polsce jest przecież ogromna - stadiony, orliki i płatne autostrady wybudowane za pożyczone pieniądze wliczone aktualnie w dług Polski.
Przy okazji zgnojeni polscy przedsiębiorcy, bo obce banki i frmy mają się tu dobrze.
Nie ma się tak naprawdę z czego cieszyć, no może z tego, że prawdziwi mocodawcy się ujawili go popierając na to nic nie znaczące stanowisko.
Podobinie z Elą B. - czy ktoś jest w stanie wymienić choć jeden sukces tej pani będący zarazem działaniem z korzyścią dla Polski? Trzepanie doklejonymi firanami i strzelanie focha to trochę za mała nawet jak dla poprawnego urzędnika na jakiego powolne media ją kreują.
 
Lipa panie i panowie lipa, mało kto pamięta, że ten człowiek jest jednym z biegających wokół okrągłego stołu, a wiele to tłumaczy.

Portret użytkownika Pantałyk

Nie widzicie ludzie, że naszą

Nie widzicie ludzie, że naszą jedyną i ostatnią szansą jest jeszcze wkurwić się i wyjść na ulicę? Zostaniemy na bank spacyfikowani- to prawda, ale chociaż zachowamy twarz i honor oraz udowodnimy, że nie jesteśmy tylko mięchem, które przeznacza się na rzez. Pokażemy że stać nas chociaż na walkę o nasze dzieci, które przy aktualnym "porządku", będą tu albo wyrobnikami albo zupełnymi dziadami. W najlepszym wypadku wyjadą by być popychadłem i myć jaja starym angolom lub szwabom.
Ale z drugiej strony patrzę tak na tę armię lemingów i widzę że NIC tu się raczej nie zmieni. Jak to śpiewał "Cool Kids Of Death"- tu nie będzie żadnej rewolucji, będzie pokaz śmiertelnej instrukcji, tu nie będzie żadnego powstania, będzie lekcja- umierania.
I taka jest smutna prawda...
 

Portret użytkownika darek1

Już bardzo dawno temu

Już bardzo dawno temu zauważyłem, że Polska trzyma się jeszcze tylko dzięki najazdom naszych "wikingów" z narzędziami i uprawnieniami na wózki widłowe na cywilizowane tereny zachodu. Dlatego nie podoba mi się ,że premier W.B. (który chce zmniejszyć migrację na swoje tereny przede wszystkim muzułmanów, ale oberwie się i naszym) tak przyklaskuje Tuskowi.

Portret użytkownika redi

Donald Tusk zdrajcą? nie on

Donald Tusk zdrajcą? nie on nie zdradził własnego narodu, tylko jest bochaterem dla tego w nagrodę dostał tę posadę. Dokonał wielkich zmian pod (cichą) okupacje i niszczenie naszego narodu w każdej dziedzinie życia.W przyszłosci zostanie głównym rabinem na terenach polski.

Strony

Skomentuj