Donald Tusk proponuje powołanie uzbrojonej formacji, która może się przeistoczyć w armię UE

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Obecny kryzys migracyjny w Europie jest świetną okazją do wprowadzenia kolejnych totalitarnych rozwiązań. Poważnie zagrożona jest wolność słowa, nasileniu uległa ordynarna proislamska propaganda, a teraz do tego wszystkiego jawi się powołanie pierwszych si zbrojnych Unii Europejskiej. Uzbrojonych jednostek, jako Europejskiej Straży Granicznej domaga się nie kto inny tylko dobrze nam znany Donald Tusk pełniący obecnie stanowisko nieformalnego prezydenta UE.

 

Jak wiadomo Unia Europejska pozostaje organizacją polityczną, quasi państwem, które jednak nie dysponuje swoimi siłami zbrojnymi. Kwestię zapewnienia bezpieczeństwa pozostawiano dotychczas w ramach państw narodowych. Jednak to może się wkrótce zmienić, ponieważ pojawiły się bardzo realne pomysły powołania uzbrojonej Europejskiej Służby Granicznej.

 

Oczywiście uległość obecnego rządu Ewy Kopacz, nominowanej przez Tuska na premiera Polski jest raczej oczywista. Wypowiadała się już ona zresztą na ten temat bardzo pochlebnie stwierdzając, że nie słyszała, by ktoś w Europie sprzeciwiał się powołaniu takiego dodatkowego korpusu.

Jest to jednak poważny problem, bo jeśli powstanie jakaś nadrzędna Straż Graniczna to oznacza to scedowanie odpowiedzialności za ochronę granic Rzeczpospolitej na Unię Europejską byłoby w oczywisty sposób całkowitym już wyrzeczeniem się suwerenności nie tylko zresztą przez nasz kraj, ale też przez wszystkie  kraje członkowskie.

Podstawowe pytanie brzmi, kto będzie koordynował działania tej formacji, o ile powstanie i czy przypadkiem zaproponowana w celu ochrony granic mundurowa organizacja nie stanie się zaczątkiem europejskiej armii, która w razie potrzeby może zostać użyta przeciwko któremuś z krajów, co zresztą ostatnio sugerował Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

znów oszukuja ludzi ,przeciez

znów oszukuja ludzi ,przeciez szykowali sie do wojny z Rosją ,mielismy najwieksze manewry w naszym kraju i w Europie w tym roku ,więc po co tworzyć dodatkowe zbrojne ramie skloro juz jedno jest? i kto nie wydał rozkazu aby zatrzymac te statki ,przeciez do tej pory tak sie działo i łapali i odsyłali uchodźców? na tym polega absurd unii ,to kolejne oszustwo aby pokazać ze coiś w tej sprawie robią aby ludzie nie kazali im wysłać wojska ,mydlą oczy nam i czekają aż usa wyda rozkaz do zamachów ,wtedy zacznie sie szum w europie ,wierze ze zanim wydzadza rozkaz to pogoda pokrzyzuje im plany i zima bedzie deszczowa albo bardzo mroźna zeby wszyscy musieli wziąśc sie do pracy i do wzajemnej pomocy .Jak połączyc ludzi w jedną całość ? tak jak w Nepalu ,norwegi ,grecji itd tam gdzie ostatnio wystapiły anomalie pogode ,wszyscy zostali z niczym i wszyscy maja po równo czyli po 0 i taki sposób najszybicej uwolni nas z materii ,kredytów itd i widać że to działa i ze codziennie na ziemi widzimy niesamowite rzeczy a raczej naturalne które towarzyszą zmiana 

Portret użytkownika N1KT

Cały czas robią tak żeby

Cały czas robią tak żeby ludzie nie dobierali się im do dupy, tylko komuś kogo nam podeślą. Cały nasz gniew kierują na kogoś innego byle nie na siebie - w ten sposób to właśnie działa nie inaczej. Zajmują nas ciągle czymś byle nie znaleźli byśmy wolnej chwili aby zająć się nimi...
I tak i tak nic im to nie pomoże, bo nas jest tyle że jak każdy weźmie po 10 kamieni do kieszeni to zasypiemy i przysypiemy ich żywcem tymi kamieniami za to co uczynili z tym krajem i jak upodlili ludzi...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Rodak

Tusk mówi co  mu każą, bo

Tusk mówi co  mu każą, bo pewnie  taki scenariusz  zrodził  sie  w  głowach  elit i polityków  UE, a  Tuskl  został  wysłany jako  forpoczta  do  zakomunikowania  tej  "dobrej  nowiny", która  ma  przerodzić  się  wm  Armię UE  do  walki  ze  społeczenstwami, a nie  tylko  przybyszami, bo  to  tylko  pretekst.
Elity  nic  nie  robią  dla  społeczenstw , a  to co robia  to  tylko w  obronie  własnych  interesów i  do walki ze  społeczeństwami.
Ludzie  obudźcie  się !!!!

Portret użytkownika Taki sobie gość

No dobrze patrząc na

No dobrze patrząc na komentarze tutaj zdaje sobie sprawę że część to trole albo oszołomy ale jakoś nie mogę się powstrzymać od wypowiedzi.
 
Ok może to nie skończyć sie akurat dobrze dla nas ale wspominacie o niemcach o hitlerze itd., ale tak się składa że niemcom w trzeciej rzeszy żyło się naprawdę dobrze a tutaj tworząc coś takiego bylibyśmy obywatelami takiego tworu, źle miałyby inne kraje otaczające nas ale to nie powinno nas obchodzić. 
Patrząc na mape polityczną rozdrobniona Europa nie ma szans jest za słabym graczem wobec molochów takich jak Stany, Rosja , Chiny czy chociażby za niedługo Indie. Jeżeli chcemy utrzymać się na jakkolwiek konkurencyjnej pozycji musimy się chociaż częśćiowo zjednoczyć. 

Portret użytkownika achiles

Chiny: seria zamachów, są

Chiny: seria zamachów, są ofiary

Chińskie święto narodowe w cieniu zamachów bombowych. W serii eksplozji w powiecie Liucheng w południowych Chinach zginęło co najmniej 7 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.
Eksplodowały ładunki wybuchowe ukryte w przesyłkach dostarczonych zarówno do instytucji publicznych jak i prywatnych mieszkań. Pierwsze eksplozje miały miejsce w środę w godzinach popołudniowych czasu lokalnego. Odnotowano wtedy 17 wybuchów. Jak podała chińska agencja prasowa Xinhua, dziś doszło do kolejnej eksplozji, tym razem w budynku mieszkalnym.
W Chinach dziś rozpoczął się tygodniowy okres wolny od pracy, związany z chińskim świętem narodowym. Jak dotąd odpowiedzialności za organizację zamachów nie wzięła na siebie żadna organizacja. Chińska policja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny, który może mieć związek z serią wybuchów. W Liucheng całkowicie wstrzymano dostarczanie przesyłek i listów.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-seria-zamachow-sa-ofiary/7n6dmz
 DZIWNIE JAKOŚ SERIA TYCH ZAMACHÓW SIĘ ZBIEGA WRAZ Z ROZPOCZĘCIEM CHIN Z ROSJANAMI, SPRZĄTANIEM SYRII OD MAŚCI WSZELAKIEJ ŚMIECIA ŚWIATOWEGO. COŚ MI PODPOWIADA, ŻE ZA TYMI ZAMACHAMI I SPOSOBIE ICH PRZEPROWADZENIA, RACZEJ NIE DZIKUSI Z PUSTYNNYCH TERENÓW STAĆ MOGĄ, A BARDZIEJ CI DEMOKRACJI FANI ZZA OCEANU I PAŃSTWWEM PALESTYNĄ SIĘ " OPIEKUJĄCEGO ". 

 

Strony

Skomentuj