Donald Tusk otrzymał oficjalny list z Wielkiej Brytanii - Brexit stał się faktem!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tak zwany Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, stał się faktem. Proces brytyjskiej secesji został oficjalnie zainicjowany przez obecną premier, Teresę May.

Dzisiaj po południu, list oznaczający rozpoczęcie procesu wychodzenia z UE wręczy przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi, wręczył stały reprezentant Zjednoczonego Królestwa przy Unii Europejskiej, Tim Barrow. Tym samym rozpoczynają się około dwuletnie negocjacje, które mają ustalić warunki opuszczenia wspólnoty.

 

Jest bardzo wiele kwestii do wyjaśnienia. Niepewni o swój los są obywatele UE pracujący i mieszkający obecnie w Wielkiej Brytanii, ale równie bardzo obawiają się obywatele brytyjscy mieszkający na kontynencie, którzy mogą utracić obywatelstwo Unii Europejskiej. Dla miliona Brytyjczyków żyjących w Hiszpanii, Brexit to prawie taki sam problem jak dla miliona Polaków pracujących na Wyspach.

Zapewnienie praw obywateli UE w Wielkiej Brytanii wcale nie jest takie pewne. Mówi się nawet o konieczności posiadania wiz wjazdowych dla obywateli niektórych krajów członkowskich, na przykład Polaków czy Rumunów. Aby to jednak nastąpiło , najpierw musi nastać tak zwany Brexit day, który nie nastąpi jeszcze przez 2 lata negocjacji. Do tego czasu na wyspach będzie musiało obowiązywać prawo unijne.

 

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej należy traktować jako precedens. Co prawda pierwszym krajem, który w 1985 roku wyszedł z wcześniejszej wersji UE, była Grenlandia, której mieszkańcy nie zgadzali się na narzucane z Brukseli limity połowów ryb, ale to Wielka Brytania przeciera szlaki co do procedury secesji kraju z Unii Europejskiej w formie jaką znamy obecnie. Z pewnością wszystkie kolejne Exity, jakie się szykują, będą przebiegały właśnie według reguł wytyczonych przy tej okazji.

Trzeba przyznać, że stojący na czele Rady Europejskiej Donald Tusk jest wyjątkowym pechowcem. Gdy przez 7 lat był premierem polskiego rządu, w naszym kraju dochodziło do licznych katastrof. Po dwóch latach "rządów" Tuska w UE, sytuacja tego tworu politycznego wygląda jeszcze bardziej tragicznie. Kryzys goni kryzys, a Unia Europejska pęka w szwach. Donald Tusk, polityczny Jonasz, już zawsze zostanie zapamiętany jako ten, któremu jedyne co wyszło w UE, to Wielka Brytania.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

W Polsce mafia NWO i ubeckie

W Polsce mafia NWO i ubeckie służby mogą objąć władzę bardzo szybko, wystarczy zobaczyć ilu zdrajców jest w samym PiSie ! "Posłowie powiązani z wicepremierem Jarosławem Gowinem nie popierają pomysłu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego dwukadencyjności w gminach. Jeśli formacja Jarosława Kaczyńskiego nie znajdzie w tej sprawie koalicjanta, to pomysł przepadnie.
http://www.pch24.pl/bunt-na-pokladzie--sztandarowy-postulat-pis-nie-przejdzie--a-zablokuje-go-koalicjant-i-wicepremier,50537,i.html#ixzz4cn2JR3DQ

Taki Gowin-niarz to marionetka układu ukupującego Polskę od 1989 roku ! Nic sięnie zmieni w Polsce do czasu do sejmu nie wejdzie Ruch Narodowy i ONR !!!

W Każdej chwili po objęciu władzy w Polsce przez folksdojczów i innych Gowin-niarzy by nam tu zrobili kalifat i wprowadzili katastralne, nie wspominając o wolności słowa takiej jak u szwedów i szwabów a na dodatek y wszystkich poczęstowali szczepionkami śmierci ! "Robert F. Kennedy Jr. wypowiedział wojnę  koncernom farmaceutycznym i rządowej agencji CDC, która akceptuje program obowiązkowych szczepień w USA. 31 marca prezenter radiowy, prawnik i działacz na rzecz ochrony środowiska wygłosi mowę podczas wiecu Rewolucja na rzecz Prawdy w Waszyngtonie, organizowanym przez Vaccination Injury Awareness League (Ligę uświadamiania szkód powodowanych przez szczepionki).Aktywista ma poważne zastrzeżenia dla działalności agendy rządowej Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).- Gdy byłem chłopcem w 1954 r. CDC zalecała pięć szczepionek pediatrycznych – mówił syn senatora i prokuratora generalnego Roberta F. Kennedy’ego. - Dzisiejsze dzieci na ogół nie mogą uczęszczać do szkoły bez co najmniej 56. dawek 14. szczepionek do lat 18 – tłumaczył.Kennedy podkreślił, że obecnie każdy kto kwestionuje szczepionki, traktowany jest jak parias. - Ludzie, którzy mają uzasadnione obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek, są wyśmiewani, i marginalizowani. Jest jednak przytłaczająca zgodność w społeczności naukowej, wyrażającej obawy co do bezpieczeństwa obecnego planu szczepień - wyjaśnił.Kennedy obwinia przemysł farmaceutyczny, rząd Stanów Zjednoczonych i media o „zmowę”, mającą doprowadzić do zaszczepienia coraz większej liczby ludzi coraz większą liczbą szczepionek.CDC tłumaczy, że rtęć stosowana w szczepionkach ma mniej trwałą postać niż w zanieczyszczonych rybach i nie wyrządza tylu szkód. Jednak wiele badań wskazuje, że to nieprawda.: http://www.pch24.pl/kennedy-na-wojnie-ze-szczepionkami--zmowa-producentow-i-rzadu-jednak-istnieje,50464,i.html#ixzz4cn3l512O

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika tom8

No i wielkie brawa dla

No i wielkie brawa dla Wielkiej Brytani, dali dobryprzykład co należy zrobic. Unia to narzucony system władzy ponmiejszym państwom, nie morze być tak że jakis poroniony twór będzie mówił co kto ma robić we własnym kraju.Ten twór który już trzyma się brzytwy i tak zatonie więc powinniśmy się ewakuować zanim POciągnie nas za sobą.

Portret użytkownika Komik

Wyluzuj Niuniek ... wypluj

Wyluzuj Niuniek ... wypluj jad i uśmiechnij się ... nie można całe życie chodzić z nienawiścią w sercu - wy mocherowi katolicy oczywiście żyjecie według zasady: "i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy".

Miłego dnia Ci życzę.

Portret użytkownika danielov

Chciałbym się podzielic moim

Chciałbym się podzielic moim spostrzeżeniem. Parę ladnych lat juz siedze w UK ale od 2 lat czuje że mój pobyt w tym kraju przestal się mi wogóle opłacać. Teraz pracuje jako zawodowy kierowca i bez nadgodzin nie jestem w stanie kompletnie nic odłozyć biorąc pod uwage że spłacam nowe auto (zaznaczam ze coś małego i nie drogiego)  i placę za czynsz wraz z malożonką za wynajęte mieszkanie. Oboje pracujemy na pełne etaty. Moim zdaniem politycy w UK robią wszystko aby większość emigrantow z europy wschodniej wyjechała na własne zyczenie (ostatnio zaobserwowalismy drastyczny zwrost cen za elektryczność -15% , podatek drogow, ceny paliwa a i za czynsz niedługo również przyjdzie płacić więcej) nikt nas nie będzie z tąd wyganiał poprostu pobyt w tym kraju przestanie się nam juz kalkulować i nie tylko nam polakom ale i rumunom również. Na nasze miejsce przyjadą emigranci z europy wschodniej ( tańsza sila robocza) co doprowadzi ten kraj tylko do ruiny bo wiadomo, że oni więcej beda chcieli wyciągnąc dla siebie niz dać od siebie mowa o wielodzietnych rodzinach na benefitach a o wybuchowym temperamencie nie bede wspominał. Wszystko zdrożeje jeszcze bardziej a jak odłączy się Szkocja od UK to funt spadnie nam do 3 zł. Nikomu nie polecam wyjazdu do UK , zieloną wyspe porastać zaczynają ciernie. Żałuję że robiłem brytyjskie obywatelstwo bo na co mi ono skoro wyzyc się nie da. Daję sobie jeszcze góra dobry rok i z tąd uciekam albo za ocean albo do Polski bo czuję co nadchodzi . Jesli mam robic jak niewolnik na benefity ciapaków i nic nie zdołam oszczędzic to wole mieć ten sam problem w Polsce ale być z rodziną u siebie w domu a nie mieszkac w szopie za 600 funtów miesięcznie plus rachunki, bo to ich budownictwo to jakaś szałasownia. 

Portret użytkownika MiamiVibe

,,Donald Tusk, polityczny

,,Donald Tusk, polityczny Jonasz, już zawsze zostanie zapamiętany jako ten, któremu jedyne co wyszło w UE, to Wielka Brytania."

A czego się spodziewać skoro szefem tego syjonistyczno-nazistowskiego tworu zostaje totalny sprzedajny głąb, który stanowisko zawdzięcza jedynie temu, że zrujnował własny kraj aby było poddańcze w stosunku do Niemiec, nic więcej sobą nie reprezentując, poza tym że to doskonała kukiełka, jak wiele innych podobnych do niego ścier, robiących chaos za żydodolary na własnych kontach. I także co pomoże brexit Wielkiej Brytanii, skoro szariat już dawno przekroczył próg drzwi ? Smile

Portret użytkownika Akamai

No właśnie.

No właśnie.

Jak był jeszcze w Hitler-Jugend to ogłaszał się w prasie : 

Nauka języka niemieckiego - native speaker z Danzing.

Z dopiskiem:

Mówię dobrze po polsku. Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj