Donald Trump zatwierdził cyberatak na Iran

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Jak informuje Washington Post, prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, podobno zdecydował się zatwierdzić cyberatak, który unieruchomił irańskie systemy komputerowe, wykorzystywane do obsługi wyrzutni rakiet. Decyzja była odwetem za zestrzelenie przez ten kraj bezzałogowego amerykańskiego drona obserwacyjnego.

Atak przeprowadzony na irańskie systemy komputerowe został zainicjowany w ubiegły czwartek, ale jak zaznacza Washington Post, takie posunięcie było już planowane od dłuższego czasu. Dziennik zauważa również, że Pentagon pierwotnie zamierzał przystąpić do działania na początku czerwca po atakach Iranu na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej, ale ostatecznie operację odroczono.

 

Cyberatak rzekomo miał skutecznie sparaliżować irańskie wojskowe systemy kontroli i dowodzenia, ale nie pociągnął za sobą żadnych ofiar. Był to pierwszy tak znaczący pokaz siły od maja, gdy amerykańskie dowództwo cybernetyczne, wchodzące w skład Departamentu Obrony USA, decyzją prezydenta uzyskało pełną gotowość bojową.

Należy przypomnieć, że irańskie siły cybernetyczne na przestrzeni ostatnich kilku lat próbowały przeprowadzić kilka cyberataków przeciwko amerykańskiej marynarce wojennej. Z uwagi na próby destabilizacji sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie, Stany Zjednoczone określiły Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej jako zagraniczną organizację terrorystyczną, którą należy zwalczyć. W najbliższych dniach nie można wykluczyć żadnego scenariusza, na czele z rozpoczęciem otwartej wojny pomiędzy USA a Iranem.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika nieznany

GIŃ BESTIO BESTIALSKA !!! na

GIŃ BESTIO BESTIALSKA !!! na zawsze !!! Bestia i jej pachołki z ameryki stały się bezsilne, ponieważ nie mogą użyć HARPU i innych broni. Powodem jest SŁOŃCE. Gdyby było inaczej już dawny by biestaialstwo zaatakowało! Niestety słoneczko unieruchomiło systemy bestii. UWAGA UWAGA co się będzie działo !!!! i ZNIKNIE BESTIA i jej pachołki i zapanuje POKÓJ i MIŁOŚĆ tak długo wiczekiwane !!! Smile

Skomentuj