Donald Trump zapowiedział powołanie nowego rodzaju sił zbrojnych - wojsk kosmicznych

Kategorie: 

Źródło: YouTube/CNN, pixabay.com

Donald Trump planuje uruchomienie specjalnej „kosmicznej jednostki”, która zapewni dominację Stanów Zjednoczonych w ziemskiej atmosferze. Amerykański prezydent powiedział na spotkaniu Narodowej Rady Kosmicznej, że „Chiny i Rosja nie mogą mieć nad nami przewagi”.

Stany Zjednoczone są członkiem Traktatu o przestrzeni kosmicznej z 1967 r., który zakazuje używania broni masowego rażenia i przetrzymywania wojska w kosmosie. Ustawa pozwala jedynie na wykorzystanie Księżyca i innych ciał niebieskich do pokojowych celów.

Utworzenie specjalnych sił kosmicznych wymagałoby zatwierdzenia budżetu przez Kongres, który został podzielony przez kontrowersyjną ideę.

„Na szczęście prezydent nie może dokonać tego planu bez zgody Kongresu.” – napisał na Twitterze Bill Nelson, polityk partii demokratycznej.

Pomysłowi są również przeciwni m. in. sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych James Mattis czy sekretarz sił powietrznych Heather Wilson. Uważa ona, że projekt będzie jedynie niepotrzebną biurokracją.

 „W kwestii kosmosu zbyt często, przez zbyt wiele lat, nasze marzenia o poszukiwaniach i odkryciach zostały zmarnowane przez politykę.” – powiedział Trump. – „Jeśli chodzi o obronę Ameryki, to nasza obecność w kosmosie nie jest wystarczająca. Musimy dominować.”

Trump dodał również, że planowany jest powrót Amerykanów na Księżyc.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Marceli Szpak

Będą mieli do dup

Będą mieli do dup napoprzyczepione napędy rakietowe, lub dyfuzory napowkręcane doobytniczo, napędzane zupą grochówką.

Wojska kosmiczne już dawno so, nie dziwota , że nie chco tego senatorowie niektórzy, dublowanie formacji jest  nieefektywne. Napowymyślali jednostek i myślo, że coś wymyślo, kazmos jest już dawno eksploatowany , wycyckiwany, i toczą się wojny tam, ludzie głupie myślą, że rakiety robiące kupę smrodu i dymu, to szczyt techniki. Tak szczyt, dla debili, napowkręcanych przez propagandę i cenzurę, i wszystkie inne patologie satanistyczne. Do diabła i trochu. Dziękuję za uwagę.

 

Portret użytkownika alojzy

Tego szaleństwa już nic nie

Tego szaleństwa już nic nie zatrzyma. Tu już jest tylko kwestia tego czy ludzkość będzie umierała dziesiątkami lat poskręcana i poparzona promieniowaniem, chemią, elektroniką wpływającą na organizm, rodząc poskręcane dzieci, pijąc zatrutą wodę, oddychając palącym powietrzem - czy szybko i w całości odparuje w jednym wielkim wybuchu (pamiętajmy, że bogu powiedział, że potopu nie będzie, więc teraz pewnie będzie ogień Smile )

Skomentuj