Donald Trump zaatakował WHO, oskarżając ich o fałszowanie danych o pandemii koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zdaniem prezydenta Donalda Trumpa, Światowa Organizacja Zdrowia - WHO - nie spełniła swojej funkcji i sfałszowała dane na temat epidemii płynące z Chin. Amerykański przywóca oskarżył WHO, że organizacja ta zignorowała zagrożenie, nie rekomendowała zatrzymania podróży czym wywołała światowy kryzys. Z tego powodu Trump ogłosił, że wstrzymuje wpłacanie składek do Światowej Organizacji Zdrowia.

 

Wojna Donalda Trumpa z naczelnym wirusologiem USA Anthonym Fauci'm objawiła się na kolejnym froncie. Tym razem Trump zaatakował WHO. Jego zdaniem organizacja nie spełniła swojej roli. Z tego powodu prezydent USA stwierdził, że zawiesza wpłaty na funkcjonowanie Swiatowej Organizacji Zdrowia. Stany Zjednoczone wpłacają do budżetu WHO niebagatelną sumę, bo aż od 400 do 500 milionów dolarów, podczas gdy składka Chin wynosi jedynie około 40 milionów dolarów. 

 

Przeciwnicy Trumpa twierdzą, że jest to jednak tylko gra pozorów mająca za cel odsunięcie od niego krytyki za zbyt późne zamknięcie kraju. WHO ma pełnić rolę kozła ofiarnego, który zredukuje w oczach Amerykanów winę Donalda Trumpa za błędy podejmowane we wczesnych etapach epidemii. Krytyka WHO była ostatnio częstym tematem wpisów na twitterze zarówno u prezydenta Trumpa jak i sekretarza stanu Mike'a Pompeo.

 

Informacja odnośnie wstrzymania składki była jednak sporym zaskoczeniem. Ma to zresztą miejsce kilka dni po tym, gdy Wielka Brytania ogłosiła wpłacenie dodatkowych 65 milionów funtów na fundusz WHO. Decyzja Trumpa wywołała falę krytyki pod jego adresem ze strony lewicowych kręgów. Jednym z krytyków, jest sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, który zauważył, że pandemia to najgorszy możliwy czas aby zmniejszać zasoby finansowe WHO, lub też jakiejkolwiek innej organizacji humanitarnej podejmującej walkę z wirusem.

 

Jednak WHO jest organizacją działająca w ramach ONZ zatem trudno się dziwić takiej reakcji. Donald Trump i tak bardzo ulgowo obchodzi się z ONZ. Prezydent Brazyli, Jair Bolsonaro, otwarcie nazwał ONZ lewacką organizacją i zapowiedział starania wyjścią z niej Brazylii. Wszechwładza ONZ i jej agend może się zatem skończyć szybciej niż nam się wydaje a w świecie jaki wyłoni się po koronawirusie może nie być miejsca i pieniędzy na tego typu zbędne organizacje.


 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika Gregs2222

To co rzad USA mowi to jest

To co rzad USA mowi to jest jedno a co narawde sie dzieje to drugie . Podobno wszyscy moga sie przetestowac jak chce wrucic do pracy albo pomiedzy innych , nietety jest to nie prawda . Wirus jest bardzo niebezpieczny , nikt nie wie jak to leczyc i dlaczego niektorzy ludzie umiraja a inni nie. kilku moich znajomych juz nie zyje , ludzie z ktorymi pracowalem !! nie byli chorzy na zadne choroby , nie palili papierosow. Nie zyja! 

A jak chcesz sie przetestowac -

You must have symptoms consistent with COVID-19.  

You must have a prescription for a COVID-19 Test from your health care provider in order to schedule an appointment to be tested at this location. 

To schedule an appointment, click  a day on the calendar.  Available dates are highlighted in blue.

NOTICE:  You will be turned away from the location if you do not have a prescription or order from your health care provider and identification.  Each person to be tested must have their own appointment and prescription.  

Childern under 18 must have a parent or guardian in the car with identification.

Portret użytkownika Ractaros96

Ta krytyka jest bez sensu.

Ta krytyka jest bez sensu. Budżet WHO na poziomie miliarda lub dwóch rocznie to śmieszne pieniądze w skali świata. To systemy ochrony zdrowia poszczególnych państw naprawdę walczą z pandemią, a WHO może sobie co najwyżej wykres liczby zarażonych narysować za tą kasę. ONZ razem ze swoimi podległymi agencjami nigdy nie mogło niczego dobrego zrobić dla świata, bo nie ma realnych środków do tego i nigdy nie miało. Cała ta instytucja to głównie biura z biurokratami w środku - nic poza tym.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj