Donald Trump twierdzi, że Europa zgodziła się przyjąć terrorystów ISIS z Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Syrii udało się ustanowić zawieszenie ognia między tureckimi siłami inwazyjnymi, a broniącymi się Kurdami, choć jest ono tylko tymczasowe. Co więcej, obie strony konfliktu stale naruszają rozejm. Turcja zamierza wkrótce wznowić ofensywę, ale według Donalda Trumpa, chwilowy rozejm to wielki sukces Stanów Zjednoczonych.

 

Wojska amerykańskie przed dłuższy czas okupowały spory fragment Syrii. Według oficjalnej wersji, USA nie chciały dopuścić do odrodzenia samozwańczego Państwa Islamskiego. Jednak teraz, gdy podjęto decyzję o wycofaniu amerykańskich sił zbrojnych z północnej Syrii, Donald Trump stwierdził, że Stany Zjednoczone nie zdradzają Kurdów i nie dojdzie do odrodzenia ISIS, choć sytuacja jest dokładnie odwrotna.

 

Kilka dni temu, Trump oskarżył Kurdów o umyślne wypuszczanie bojowników ISIS z więzień, aby w ten sposób wciągnąć USA w kolejną wojnę. Ponadto, Kurdowie faktycznie poczuli się zdradzeni i musieli zwrócić się o pomoc do Rosji i Syrii, aby uniknąć rzezi z rąk bezwzględnych Turków.

W piątek, Donald Trump ogłosił, że więzienia, w których przetrzymywani są niebezpieczni bojownicy Państwa Islamskiego, są teraz „podwójnie strzeżone” zarówno przez Turcję, jak i Kurdów. Tego samego dnia stwierdził, że niektóre kraje europejskie zgodziły się zabrać terrorystów do siebie. Nie wiadomo jednak, czy jest to prawda – jak dotąd żadne państwo nie potwierdziło tych doniesień.

 

W jednym z wpisów na Twitterze, Trump dodał, że „przejęliśmy kontrolę nad ropą naftową na Bliskim Wschodzie”. Nie wiadomo, co właściwie miał na myśli, ale faktem jest, że północno-wschodnia część Syrii, która jest kontrolowana przez Kurdów i wojska USA, posiada duże zasoby ropy naftowej. To tylko pokazuje, jakie były prawdziwe intencje Stanów Zjednoczonych – kontrola surowców naturalnych Syrii była jednym z priorytetów.

Wychwalane przez Donalda Trumpa zawieszenie ognia wkrótce może zostać odwołane. Turcja zgodziła się bowiem wstrzymać inwazję, lecz pod warunkiem, że Kurdowie dobrowolnie wycofają się w głąb Syrii. Erdogan dał Kurdom kilka dni. W przeciwnym wypadku, tureckie wojska ponownie ruszą do ataku. Tak czy inaczej, Turcja zamierza przejąć kontrolę nad północną częścią Syrii, która w chwili obecnej znajduje się pod panowaniem Kurdów.

 

Można dojść do wniosku, że teraz, gdy w Syrii zrobiło się naprawdę gorąco, Stany Zjednoczone postanowiły po prostu wycofać się, aby przyglądać się z daleka, jak walczą między sobą skonfliktowane frakcje. Obecność amerykańskich wojsk w Syrii spada, za to wojska rządowe, Iran i Rosja powoli przejmują kontrolę nad tym regionem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Dlaczego tak szybko zapomina

Dlaczego tak szybko zapomina się o łańcuchu przyczynowo skutkowym ? Pan prezydent Donald Trump twierdzi, że Europa zgodziła się przyjąć terrorystów ISIS z Syrii.Nie wiem w jakim kontekście padło to stwierdzenie, bo artykuł o tym nie wspomina ale jest to faktem (nie wiem, czym kieruje sie tutaj w działaniach przejmowania emigrantów i terrorystów UE) ale jeszcze raz należy podkreślić,że jest to faktem.Natomiast dosłownie za WSZYSTKO co obecnie się dzieje w sprawach ISIS,innych frakcjach terrorystycznych w sprawach imigrantów w Europie,wojny i rozlewu krwi na całym bliskim wschodzie, (Irak,Libia,Syria pośrednio też Jemen i tzw.arabska wiosna) oraz w ogóle za CAŁĄ DESTABILIZACJĘ ŚWIATA odpowiedzialne są USA ! Oczywiście zawsze w tle jest jeszcze inne państwo.

Portret użytkownika 3plabc

A ja twierdzę, że Donalt

A ja twierdzę, że Donalt Trump jest idiotą, a ISIS jest dzieckiem amerykańskiej polityki... dzieckiem rozpieszczonym na które chuchano i dmuchano, aby robiło bałagan na Bliskim Wschodzie i destabilizowało region. Ameryki nie interesowało że będą ginąć ludzie, a terroryzm uderzy rykoszetem w Europe... interesowało ich osłabianie pozycji szyitów i Iranu w regionie przez psychopatów z pod znaku salafickiego islamu.

Portret użytkownika Max 1983

Trump to powinien być

Trump to powinien być przebadany psychiatrycznie, bo od dłuższego czasu traci kontakt z rzeczywistością.Pomijam jego chorobliwy narcyzm i czeste podkreślanie w mediach społecznościowych tego że jest nieomylny (niczym papież w średniowieczu)bo z tego był już znany wczesniej ,ale ostatnio mu się jeszcze pogorszyło.

Najpierw ten debil stwierdził że w Syrii jest dużo piasku i Rosja może się tam bawić z Turcją!!.Trzeba być kretynem ,albo skur...m by tak powiedzieć ,gdy ta giną ludzie a Trump ma ich krew osobiście na rękach, bo zdradził Kurdów.

Ostatnio natomiast w spotkaniu z premierem Włoch stwiedził że USA i Włochy łączy wielka przyjaźn od.....starożytności.Mina jego tłumaczki gdy musiała to powiedziec premierowi robiła furrorę w sieci.

Brawo dla Polskiego rządu za postawienie całego cięzaru naszej polityki zagranicznej i obronności na sojuszu z kimś takim.Wiele ma "sukcesów" pis, ale kto wie czy z punktu widzenia historii ten nie będzie największy.Nie wiem tylko czy ta historia np za 10 lat będzie w Polsce nauczana ,bo Polski jako takiej może już wtedy nie być.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Jestem człowiekiem nie

Jestem człowiekiem nie politykiem, może dlatego że nie jestem skur...m.Nie wiem kto jest czego strózem, ale jak masz z kimś sztamę to go nie zostawiasz na śmierć, bo wtedy jesteś gnida i zasługujesz na kule w łeb.Zresztą nie o to mi chodziło, kwestie moralne zostawmy.Jeśli ktoś pierdzieli publicznie farmazony typu że mamy z Włochami świetne relacje od starożytności, tzn że albo ma jakieś trudne do wytłumaczenia braki wiedzy ,albo choruje na głowę i ma jakieś zaniki logicznego myślenia.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Medium

Maz 1983 wrote:  Nie wiem kto

Max 1983 wrote:
 Nie wiem kto jest czego strózem, ale jak masz z kimś sztamę to go nie zostawiasz na śmierć, bo wtedy jesteś gnida i zasługujesz na kule w łeb. 
Sztamę z Kurdami nie Trump zainicjował, a poprzednia administracja USA. Trzymając z politykami ryzykujemy, że po wyborach tendencje się odmienią. Gdyby to działało jak napisałeś, sk#$%^stwo jakichś polityków nie miałoby końca, byłoby nieukrócalne.

W kwestii porządku świata po prostu nie było jasności, czy zmienia się on, czy też opiera na wynikach II WŚ. No i stanęło, że żadnej nowej wojny nie będzie. Trzeba się cieszyć.

A Kurdowie faktycznie w czasie II WŚ przespali walkę o swoją niepodległość i tak należy interpretować słowa Trumpa o Normandii.

Portret użytkownika Max 1983

Trump jest prezydentem blisko

Trump jest prezydentem blisko 4 lata a nie 3 miesiące, więc zakładam że od kilku lat szanował pewne porozumienia poprzedniej administracji.Zreszta wycofać się można np w 3 miesiące a nie z dnia na dzień ,nie zostawiając im nawet czasu na zastanowienie co mają zrobić.Jak widać poradzili sobie dogadując się z Rosją, ale ile ludzi w tym czasie niepotrzebnie zgineło.?

Trump lubi za wszystko wszystkich obwiniać to takie "hamerykańskie"oni są wspaniali bez skazy.W kategorii najbardziej zakłamany naród USA już od dawna ma palme lidera.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika ARTUR

Tak jak już wcześniej pisałem

Tak jak już wcześniej pisałem rok 2019 jest millenium i od tego roku sytuacja na świecie będzie się zmieniała , jedynie od nas zależy czy świadomi ludzie rozgłoszą wszędzie że zbliżający się koniec można jeszcze zlikwidować dobrymi uczynkami . Zachód już się poddał lecz patrząc na wyniki głosowania , jeszcze walczymy .SIŁA i HONOR .

Portret użytkownika Max 1983

Milenium srenium!!!.Każdy rok

Milenium srenium!!!.Każdy rok jest czegoś rocznicą ,nawet każdy dzień to rocznica jakiegoś wydarzenia i co z tego???Tacy jak ty wiecznie widzą w liczbach i przepowiedniach jakieś cuda na kiju ,a potem jak nic się nie dzieje to sobie to tłumaczycie intwerwencją UFO, albo modlitwami ,albo jeszcze lepiej dobrymi uczynkami.Tak tak sciągajmy koty z drzew, to zapewne wpłynie energetycznie na światowych liderow i nie wywołają nam wojny.Korwin ma naprawde racje mówiąc że 70% ludzi to debile.

A co do tego głosowania to chodzi ci o nasze wybory??To Kaczyński już nie tylko jest zbawcą Polski ale i Świata??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Kwazar

autor artykułu John Moll

autor artykułu John Moll:napisał "Można dojść do wniosku, że teraz, gdy w Syrii zrobiło się naprawdę gorąco, Stany Zjednoczone postanowiły po prostu wycofać się, aby przyglądać się z daleka, jak walczą między sobą skonfliktowane frakcje." Powiem szczerze że wyciąga pan dziwne wnioski bo jest wręcz odwrotnie.Sytuacja w Syrii normalizuje sie z dnia na dzień.Importowani terroryści zostali wybici.Armia Syryjska  przejmuje kontrolę nad kolejnymi syryjskimi terytoriami zaś USA zostały ostatecznie wyeliminowane z gry.Z resztą do tej ostatecznej eliminacji przyczynił sie właśnie Erdogan i jego "pokojowy plan" dlatego USA mogą sie już tylko przyglądać z daleka jak do Syrii powraca pokój. Skonfliktowane frakcje? Jakie frakcje ma pan na myśli? Tam nad wszystkim czuwa Rosja więc żadne frakcje nie mają najmniejszych szans na tłuczenie się między sobą, co nie oznacza, że na drodze normalizacji nie są podejmowane POLITYCZNE próby stworzenia jakieś sensownej opozycji wobec rządu prezydenta Asada.Jednakże są pewne warunki tworzenia tej opozycji.Przede wszystkim, to nie może być "oponent" terrorysta importowany przez USA ani inny dziki bandyta dżihadysta.Czyli chodzi o to, żeby ta przyszła opozycja spełniała jakieś cywilizowane standardy i warunki.

 

Portret użytkownika John Moll

Jakie frakcje? Np. Rosja i

Jakie frakcje? Np. Rosja i Turcja - przypominam, że Turcja oficjalnie wciąż jest w NATO. Do tego dochodzą Izrael i Iran. Natomiast USA opuszczają tylko północną część Syrii i wciąż będą aktywne na południu. Syria faktycznie odzyskuje swoje siły, ale to wciąż nie koniec wojny.

Portret użytkownika inzynier magister

Chociaż podpisał Trump 447 to

Chociaż podpisał Trump 447 to uważam że go zmusili do tego ! Tam w USA trwa wojna domowa i ja osobiście modlę się za Trumpa żeby wygrał i przeżył drugą turę wyborów bo już lucyferianie  zacierają rączki żeby go obalić albo jakoś zamordować i rozpocząć pełną wojnę z chrześcijanami oraz chrześcijaństwem ! Gdy zabraknie Trumpa to zacznie się likwidacja całego świata chrześcijańskiego i wprowadzanie systemu który jest już w Chinach, to znaczy ciągłego nadzoru nad każdym obywatelem i za jakiś czas kamerki na każdym rogu i punkty poprawności NWO komputerowej bestii sztucznej inteligencji ! wielki obóz koncentracyjny NWO lufyferian ONZ ! Módlmy się do Jezusa za Trumpa i za Polskę żebyśmy się uratowali od szatańskiej Agendy 2030 i od zdrajców Polski ! Tylko Jezus Chrystus Pan, Duch Święty i Maryja Dziewica mogą nas uratrować !

System punktów niewolnictwa NWO, a polskojezyczne "Nowe ORMO-NWO"

https://youtu.be/5UoO9hSMNqU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony